Piatok, Meniny má Amália, zajtra Milota
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Rotenstein - (27. - 28. 5. 2017) - Najväčší historický festival na Slovensku
Rotenstein - (27. - 28. 5. 2017) - Najväčší historický festival na Slovensku
hlavna stranka

Okúsiť atmosféru stredoveku naživo môžu záujemcovia aj tento rok. V období od posledného májového víkendu do začiatku septembra sa uskutoční štvorica historických festivalov, z ktorých viaceré patria medzi najväčšie na Slovensku. Dobové kostýmy, vystúpenia, súboje, kuchyňa a bohatý sprievodný program čakajú na návštevníkov počas každého z nich. V kalendári nadšencov histórie, malých i veľkých, by nemali chýbať tieto podujatia.

 

Rotenstein

(27. - 28. 5. 2017)

 

Posledný májový víkend sa bude na zámku v Holíči o niečo rušnejšie ako zvyčajne. Na veľkolepom rytierskom turnaji  sa rozhodne, kto zo šľachticov sa zlatými písmenami zapíše do kroniky nesmrteľných. Brány historického festivalu Rotenstein budú tento rok otvorené 27. a 28. mája. Ide o okrúhly piaty ročník podujatia.

 

Najväčší historický festival na Slovensku sa opäť vracia ukázať, prečo patrí k najnavštevovanejším udalostiam podobného druhu u nás. Jedinečnú stredovekú atmosféru si tento rok záujemcovia môžu prísť vychutnať na nové miesto. Po štyroch rokoch sa totiž festival sťahuje z Červeného kameňa na vodný zámok Holíč.

 

Monumentálny rytiersky turnaj na koňoch tohto roku doplnia aj maďarskí jazdní lukostrelci, šikovné rakúske kone od zaklínačky koní. Nad zámkom zakrúžia desiatky dravcov, aby pomohli svorke loveckých psov pri panskej poľovačke. Až z ďalekého Talianska k nám prídu bubeníci a vlajkári aby svojim umom zvýraznili lesk celého festivalu, na ktorý má dokonca príde samotná kráľovná Uhorska. Bezpočet kaukliarov, hudobníkov a šermiarov zaplní kolorit Holíčských priekop. V tieni si svoje šiatre roztiahnu stánkari a remeselníci. Pod belasými stanmi si odpočiniete pri porcii dobrého jedla a zlatistom pivku. Nové priestory ponúkajú organizátorom nové možnosti, tí si teda pre návštevníkov pripravili viacero prekvapení. Jedným z nich je aj malá fantasy sekcia, návštevníkov ktorej čaká svet magických bytostí a kúziel.

 

Chýbať nebude pestrý program pre deti, vrátane rozprávkového divadielka, jazdy na drevenom tátošovi a maľovania na tvár.

 

V tieni stanov nájdu návštevníci občerstvenie v podobe chutného jedla a osviežujúcich nápojov. Nabrať sily bude nevyhnutné, hostí totiž čaká celý rad atrakcií a podujatí.

 

Viac informácii nájdete na stránke: https://rotenstein.sk/ alebo https://www.facebook.com/HectorEventManagement

 

Trenčianske Hradovánky

(17. - 18. 6. 2017)

 

Milovníkom dejín je určený tiež premiérový ročník dvojdňového historického festivalu Trenčianske Hradovánky. Sídlo pána Váhu a Tatier, Matúša Čáka, sa 17. a 18. júna premení na výstavu dobového života a umení.

 

Za bránami Trenčianskeho hradu si návštevníci budú môcť pozrieť vystúpenia šermiarov, tanečníkov a kaukliarov, stretnú rozličné historické osobnosti a chýbať nebudú ani remeselníci, ktorí budú záujemcom predvádzať svoje zručnosti.

 

Unikátnym zážitkovým spôsobom si účastníci festivalu budú môcť vyskúšať históriu na vlastnej koži. Medzi atrakciami totiž nájdu aj mučidlá, napríklad škripec, na ktorý sa odvážlivci môžu nechať natiahnuť. Návštevníci tiež majú možnosť vyskúšať si žonglovanie, šerm či stredoveký tanec a to všetko pod dozorom ochotných historických inštruktorov.

V detskom kútiku bude pre najmenších pripravené divadielko, rovnako aj rozličné zábavné a hravé vystúpenia. Samozrejmosťou je aj ponuka občerstvenia.

 

Prvý ročník festivalu ponúkne návštevníkom pestrú plejádu vystúpení a atrakcií, pri ktorých sa môžu priučiť histórií aj uvoľniť v kruhu rodiny a priateľov.

 

Viac informácii na stránke: https://hradovanky.sk/  (stránka sa pripravuje a bude čoskoro dostupná) alebo https://www.facebook.com/HectorEventManagement

 

 

Stredoveké dni v Hlohovci

(24. - 25. 6. 2017)

 

Do najväčšieho platanového parku v strednej Európe zavíta už po štvrtýkrát historický festival. Stredoveké dni v Hlohovci sa tento rok konajú v termíne 24. - 25. jún. Dobové vystúpenia, historická kuchyňa, remeselnícke dielne a ďalšie atrakcie budú na návštevníkov čakať už tradične v Zámockej záhrade.

 

Štvrtý ročník festivalu ovládnu hrdinovia z gréckych bájí. Návštevníci budú mať unikátnu možnosť na vlastné oči vidieť mytologické udalosti plné drámy a napätia. Lákadlom bude tiež príbeh rytiera, ktorý bojuje o svoju česť proti osudu a neprajníkom.

 

V rámci historických vystúpení sa účastníci môžu už tradične tešiť na kvalitný program šermiarov a udatných rytierov. Tentokrát do Hlohovca okrem nich prídu aj HRDINOVIA. Najskôr o svoju česť zabojuje mladý rýtier na svojom tátošovi. Aj vy zatnete päste, keď zažijete príkorie ktoré mu pripravil jeho neprajný sok. Získa svoju princeznú? Ak si však myslíte že je to všetko, prudko sa mýlite. Pripravte sa na riadnu dávku odvahy, svalov a hrdinských príbehov. Prichádza Mythos a sním Achiles, Hector, Perseus, Theseus a krásna Pallas Aténa. Toto vystúpenie bude umocnené nočnou video projekciou, po ktorej sa môžete tešiť na skvelú ohňovú show. Okrem nich sa v rytmoch stredovekej hudby budú predvádzať žongléri, remeselníci a pripravená je aj fakírska ohňová šou.

 

Tradícia Dumasových príbehov ožije v podobe historickej rozprávky, na ktorú sa môžu tešiť ako deti, tak ich rodičia v novovytvorenej Chill out zóne so slameným sedením. Devízou prírodného prostredia je tiež možnosť zajazdiť si na koňoch, ktorým bude na tomto ročníku venovaný väčší priestor.

 

Viac informácii na stránke: www.stredovekedni.sk  alebo https://www.facebook.com/stredovekedni

 

 

Stredovek pod hradbami

(8. - 9. 9. 2017)

 

Do Trnavy sa historická atmosféra vráti aj začiatkom septembra. A hneď dvojnásobne. Počas Tradičného trnavského jarmoku sa totiž bude konať už ôsmy ročník festivalu Stredovek pod hradbami. V dňoch 8. a 9. septembra budú môcť návštevníci v Sade Antona Bernoláka zakúsiť dávne stáročia na vlastnej koži.

 

Ak nemáte v obľube  hluk kolotočov, určite nesmiete vynechať Stredovek pod Hradbami, stačí len pár krokov do trnavskej promenády. Vaša hlava však musí byť pripravená príval zážitkov. Tu sa totiž otvára stredoveké jarmočisko. Hurhaj stánkarov, šenkárov, tanečníkov a bláznov. Kde kto vás bude chcieť zlákať do svojho šiatra aby ste zbadali veci nevydané. Tak ako kedysi o poriadok sa postarajú šíky šíky žoldnierov. Staré remeslá vám predvedú tí najlepší majstri. V tomto roku po prvý krát po celej dĺžke hornej promenády zažijete nadupaný prierez históriou. Pravú historickú atmosféru budú mať návštevníci možnosť aj ochutnať, nakoľko v areáli festivalu nebudú chýbať tradičné hostince a krčmy ponúkajúce dobové jedlá a nápoje.

 

Tesne po začiatku školského roka sa deťom núka šanca ešte raz sa poriadne vyblázniť na mnohých atrakciách predtým, než sa definitívne vrátia do lavíc. Stredovek pod hradbami je určený všetkým vekovým kategóriám a každoročne ho navštívia tisícky záujemcov.

 

 

V Hlohovci: 6.4.2017

Informáciu sprostredkoval:

 

Peter Kolišťanik

All Marketing s.r.o.

Havný organizátor Stredovekých dní v Hlohovci a marketingový partner všetkých historických festivalov organizovaných agentúrou Hector (Holíč, Trenčín a Trnava)

www.allmarketing.sk, www.agenturahector.sk

 

mobil: +421 905 905 686

 

Zopár fotografií z našich akcií v roku 2016:

 

 

zdroj Foto: Matúš Koprda, BW pictures

12.5.2017
Pošli túto stránku kamarátovi e-mailom! Google Pošli na vybrali.sme.sk Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites Facebook100 ROKOV S AMOSOM
Univerzita Komenského oslavuje storočnicu – príďte na  100 ROKOV S AMOSOM   Bratislava 12. marca – Najväčšia a najstaršia univerzita na Slovensku chystá, pri príležitosti svojich okrúhlych ...  >> celý èlánok

Festival osobného rozvoja NA 100%
Hlavní hostia a rečníci festivalu: odkryjeme postupne. Symbolicky k 5.ročníku bude min. 5 spíkrov a 5 tém, ktoré sa budú dotýkať 5.oblastí života Hudobný hosť: Suvereno - Jedinečný záverečný ...  >> celý èlánok

Vzniklo nové centrum - Centrum Rozvoja dieťaťa
Dnes 11.10.2016 sme oficiálne otvorili Centrum Rozvoja dieťaťa na Koceľovej ulici číslo 9 v Bratislave.  Pripájame zopár fotografíí našeho Centra :) http://rozvojdietata.sk/nase-priestory/ #rozvojdietatask radi ...  >> celý èlánok

ROZPRÁVKA VIANOC - 2015 - 20. ročník
800x600 ROZPRÁVKA VIANOC - 2015   20. ročník Dńa15. decembra 2015 o 17.00 hod. sa v Divadelnej sále Posádkového klubu /bývalý Dom armády ODA/ v Trenčíne uskutoční 20. ročník najväčšieho charitarívneho vianočného galaprogramu pre deti „ROZPRÁVKA ...  >> celý èlánok

ROZPRÁVKA VIANOC - 2015
„ROZPRÁVKA VIANOC - 2015“
20. ročník

15. decembra 2015 o 17.00 hod. Divadelná sála - Posádkový klub
/bývalý Dom armády ODA/ Trenčín.
 >> celý èlánok

Hľadáme speváčky
Hľadáme speváčky do nového hudobného „RETRO SHOW“ projektu.
 >> celý èlánok

MISS TATRY-2012
V dňoch 22. a 23. októbra 2012 v priestoroch Grand Hotela Bellevue v Hornom Smokovci vo Vysokých Tatrách prebiehalo sústredenie finalistiek 1. ročníka súťaže krásy MISS TATRY-2012.  >> celý èlánok

THE JOHN SCOFIELD TRIO /USA/
THE JOHN SCOFIELD TRIO  /USA/Featuring Steve Swallow– basgitara, Bill Stewart - biciev Bratislave, 13.11. o 20.00h, Ateliér Babylon Gitarista, ktorý svojou tvorbou ovplyvnil - a neprestáva ovplyvňovať - celý hudobný žáner. Famózny improvizátor s nenapodobiteľným ...  >> celý èlánok

Tom Tailor
 Spoločnosť Tom Tailor bola založená Hansom-Heinrichom Pünjerem v roku 1962 v nemeckom Hamburgu pod obchodným menom Henke & CO. V roku 1965 sa Uwe Schröder, neskôr plnia funkciu predsedu, stáva členom manažmentu. V roku 1979 je predstavená prvá ...  >> celý èlánok

MUSTANG
MUSTANG je prvou spoločnosťou, ktorá začala pred 78 rokmi produkovať džínsy mimo USA. V roku 1932 začala rodina Hermannových vyrábať džínsy v nemeckom mestu Künzelsau, v malej odevnej továrni pomenovanej po rodine - teda v odevnej továrni „Hermann“.     Z ...  >> celý èlánok

Tip na dnes

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články