Štvrtok, Meniny má Tichomír, zajtra Filip
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Festival PUBERŤÁK
Festival PUBERŤÁK
HUDBA - Festivaly
RODINA A DETI - Pre deti

Festival PUBERŤÁK v dvojročných intervaloch prezentuje to najlepšie, čo v
oblasti divadelného umenia pre tínedžerov vzniklo. Ide o nekomerčný divadelný
projekt so zameraním na staršie deti a mládež, ktorý nadviazal na tradíciu
medzinárodných festivalov činoherného divadla pre deti a mládež.
Festival PUBERŤÁK je jedinečný, nakoľko zapĺňa umelecký tvorivý a prezentačný
priestor, o ktorý z rôznych dôvodov nielen divadelníci neprejavujú záujem.
Zároveň tento festival oslovuje divákov najproblematickejšej vekovej kategórie.
Festival PUBERŤÁK má ambície nielen umelecké v ponuke originálnych divadelných
predstavení pre tínedžerov, ale môže mať tiež nezanedbateľný spoločenský
význam ako ponuka alternatívnej a kvalitnej protiváhy v prostredí globalizácie
a komercionalizácie kultúry. Miestom konania festivalu je Bratislava v
Divadle LUDUS (Tower 115, na Pribinovej 25), v Divadle elledanse (Miletičova
17/B dom T&D), v divadle LAB – VŠMU (Svoradova 4), v Štúdiu 12 – Divadelný
ústav (Jakubovo nám. 12) a v site-specific priestore strednej školy na Gymnáziu Tilgnerova 14 v Bratislave.
Dnes je na Slovensku len málo profesionálnych divadiel, ktoré cielene komunikujú
s touto vekovou kategóriou, teda s mládežou a podľa toho aj vyberajú svoj
repertoár. Práve preto je inšpiratívna účasť zahraničných súborov. Zámerom
festivalu je podporiť a inšpirovať tvorcov k systematickej divadelnej – umeleckej
- edukačnej práci s mladým publikom.
Festival PUBERŤÁK je podujatie, ktoré nemá v oblasti divadelnej tvorby obdobu
na Slovensku. Dramaturgia festivalu sa orientuje na ponuku divadelných
projektov, ktoré prinášajú okrem originálneho umeleckého stvárnenia aj témy,
čo korelujú so životom mladých, s potrebou revoltovať, hľadať si odpovede
na témy akými sú pravda, láska, sex, priateľstvo, charakter, vzťahy, postoje,
vulgárnosť, krutosť, cynizmus, egoizmus, o čom je vlastne svet, ktorý žijú dospelí,
svet šoubiznisu a hviezdne maniere celebrít, jednoducho nachádzaní seba
samého a svojho miesta v celom tom zaujímavom chaose žitia.
ASSITEJ – Slovensko & Divadlo LUDUS
06. nedeľa
Divadlo LUDUS, Bratislava (SK)
Nedeľa 6.11.2011 o 19:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1

Claude Confortés
MARATÓN
(be)žať a (vy)hrať a (zo)mrieť
Maratón ako výsek zo života,
výsek z pováh a charakterov,
výsek zo situácií, v ktorých sa človek ocitá,
výsek z nádejí, spomienok a sklamaní, ktoré sme si pripravili sami
výsek z humorných, nežných i surových momentov...
výsek z túžob z ktorých sa stávajú závislosti
Maratón ako výsek zo živého.

Metafora života ako maratónskeho behu sa stala inšpiráciou pre hru Clauda Confortésa Maratón. Inscenácia tohto zaujímavého titulu v divadle Ludus, v réžii Petra Kuby a dramaturgii Mira Dacha, túto metaforu nahliadla z mnohých uhlov a vyťažila z nej maximum myšlienkového a dramatického potenciálu. Počas behu je dej popretkávaný akýmisi sebareflexívnymi zastaveniami, ktoré ponúkajú myšlienkový presah inak banálneho príbehu. Tieto výstupy sú režijne ostro vyčlenené, tvorcovia do nich vniesli akýsi mystický ráz prostredníctvom práce so svetlom, výtvarným komponentom a hereckou premenou. Architektúra priestoru je určená iba lasermi, vďaka čomu je príbeh prenesený z banality konkrétnosti do všeobecného odkazu ne-času a ne-priestoru. Inscenácia ako celok pôsobí veľmi prepracovane, každý aspekt a komponent tu vyrastá z jednotného podhubia, nič tu nepôsobí nadbytočne či rušivo. Čistá a jednotná divadelná estetika tak dáva naplno vyznieť hlbokým myšlienkam, ktoré sa v texte nachádzajú, a popri komickosti samotného príbehu akcentuje aj myšlienkový odkaz. (Tatiana Brederová, divadelná kritička)

Tvorivý tím predstavenia: Réžia a úprava: Peter Kuba ? Dramaturgia: Miro Dacho ? Preklad: Soňa Šimková ? Scéna: Miro a Jaro Daubravovci, Peter Kuba ? Kostýmy: Daniela Petrušová ? Hudba: Daniel Fischer ? Pohybová spolupráca: Juraj Letenay ? Svetelný dizajn: Peter Stránsky ? Technické zabezpečenie: Eduard Mikuš ? Hrajú: Juraj Ďuriš, Peter Brajerčík, Martin Šalacha

Od 13+
80 min.

 

07. pondelok
Štúdio 12 - Divadelný ústav, Platforma 11+, Bratislava (SK)
Pondelok 7.11.2011 o 8:00 hod. na Gymnáziu Tilgnerova14, v Bratislave

Zaki
MŇA KEDYS´
Stručná anotácia k inscenácii: Už nie sú deti, ale ešte nie sú dospelí. Priateľstvo, prvá láska a sny počas malého putovania pubertou. Súčasná hra pre mládež o bežnom priateľstve, bežnej láske a bežnými chaotickými pocitmi medzi detstvom a dospelosťou.
Životopis režiséra: Júlia Rázusová sa venuje autorskému a experimentálnemu divadlu od roku 1999. Absolvovala štúdium na FF PU v odbore Estetika a Slovenský jazyk a literatúra, momentálne je študentkou divadelnej réžie na DF VŠMU v Bratislave. V roku 2009 absolvovala odborný študijný pobyt na Rose Bruford college v Londýne zameraný predovšetkým na fyzické divadlo. Venuje sa organizácii happeningov, site - specific a pouličných peformance.
Tvorivý tím predstavenia: Réžia: Júlia Rázusová ? Dramaturgia: Michaela Zakuťanská ? Scéna: Zuzana Hudeková ? Kostýmy: Zuzana Hudeková ? Ďalsí spolupracovníci: Katarína Ďurčová ? Hrajú: Judit Bárdos, Marta Maťová, Andrej Sisák, Peter Brajerčík

od 13+
60 min.

Divadlo LUDUS, Bratislava (SK)
Pondelok 7.11.2011 o 19:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1

Kamil Žiška
ČIERNOBIELE SRDCE CHARLIEHO CHAPLINA
Charlie Chaplin je osobnosť, ktorá vždy láka predovšetkým tým, ako pristupoval k remeslu tak divadelnému či filmovému, akým spôsobom tvoril a aká veľká bola jeho autorská invenčnosť, herecká obrazotvornosť a precíznosť. Hlavnou črtou inscenácie je vďaka premyslenosti jej koncepcie i poetiky a tiež vďaka hravej dôvtipnosti príjemnosť a veľká sociatívnosť v jej výraze dosiahnutá harmonizujúcim prepojením divadelných, historizujúcich a pedagogických cieľov jej tvorcov. Hudbu hranú naživo hercami Žiška zapojil i divadelnejšie a vnútorne odôvodnejšie do stavby celého príbehu. Hudobníci sa stávali niekde priamymi aktérmi inscenačného diania. Herci dostali vynikajúcu príležitosť ukázať pomerne širokú škálu svojich výrazových prostriedkov, čo zvládli takmer všetci na výbornú. (Dagmar Inštitorisová, divadelná kritička)

Tvorivý tím predstavenia: Scénar, hudba a réžia: Kamil Žiška ? Dramaturgia: Miriam Kičiňová ? Scénografia: Zuzana Malcová ? Kostýmy: Barbora Šujanská ? Hrajú: Daniel Fischer, Katarína Šafaříková, Martin Weis / Jakub Ružička, Iva Hoštáková, Ján Morávek, Lukáš Dóza.

Od 12+
65 min.

Nominácia Dosky 2007 (v kategóriách Objav roka a Najlepšia hudba), Zlatý Gunár – Kremnické gagy 2007


08. utorok

Teatro la Ribalta (IT)
Utorok 8.11.2011 o 10:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1

Antonio Vigan?
Snehová a biela / Snow and white

„ Zrkadielko, zrkadielko, kto je najkrajší na svete ? “ Odpoveď na túto otázku všetci dobre poznáme. Zrkadlo však v sebe ukrylo aj iné tajomstvá, o ktorých ani netušíme. Režisér Antonio Viganó sa rozhodol odhaliť ich pre nás vo svojom predstavení.

Teatro la Ribalta bolo založené v roku 1983 hercom a režisérom Antoniom Viganom. Je známe svojou originálnou poetikou pracujúcou s prostriedkami ako je pohyb a gesto v žánri súčasného tanca a absurdného divadla. Svoje stále javisko má v talianskom meste Bolzano, no jeho herecký súbor so svojím repertoárom je na neustálom turné po celej krajine a často aj za jej hranicami. V súčasnosti herecký súbor tvorí päť členov a v repertoári má 8 hrajúcich sa predstavení pre detského aj dospelého diváka.

Tvorivý tím predstavenia: réžia a scénografia: Antonio Vigan? ? Kostýmy: Giulia Bonaldi, Anusc Castiglioni ? Hrajú: Micaela Sapienza a Filippo Ughi

Zvláštne uznanie cena ETI Stregagatto 2001

Divadlo elledanse, Bratislava (SK)
Utorok 8.11.2011 o 11:00 hod. v Divadle elledanse, Miletičova 17/B (dom T&D), 821 08 Bratislava

POCTA KRAVÁM
Pocta kravám vznikla z potreby tvorcov vyrovnať sa s minulosťou miesta, kde alternatívne divadlo elledanse sídli – v dome T&D, v budove bývalého bitúnku. Predstavenie je motivované snahou vyjadriť úctu k životu a zložiť hold miestu, ktoré pôvodne slúžilo na celkom iné účely.
Ide o svojskú „oslavu kravy“ ako bájneho kultového zvieraťa, ktoré je úzko späté s našou každodennosťou v rôznych formách. Nechýbajú ani kovboji a dojičky, ktorých osudy sa nenáhodne, s vtipom i veľmi dramaticky prelínajú s životom kráv. V prostredí smradľavej, muchami zamorenej maštale sa nájde miesto nielen na krutosť a poníženie, ale aj romantiku a nehu. Námet a nevšednosť témy, nápadité a vynikajúco prevedené rytmicko-pohybové a svieže tanečné kreácie, prudké vášne i prekvapivý humor, predznačujú výnimočný divadelný zážitok.

Od 12+
60 min.

Tvorivý tím predstavenia: Námet: L. Blašková ? Koncept: Š. Ondrišová ? Choreografia: B. Nahálka, Š. Ondrišová ? Dramaturgia: D. Abrahámová ? Hudba: P. Groll ? Scéna a kostýmy: M. Kotúček, J. Kuchárek ? Svetelný dizajn: R. Polák ? Produkcia: M. Bubák, T, Hrašková, Z. Buchtová
Hrajú: E. Antalová, V. Bigošová, Z. Hianiková, Z. Sehnalová, M. Šimonová, A. Štefanová, J. Šuchová, K. Vargová, P. Kovalčík, B. Nahálka, E. Píš, S. Stanek, a. h.: J. Tereková, K. Brestovanská, L. Cmorej

Projekt realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Divadlo LAB, Bratislava (SK)
Utorok 8.11.2011 o 19:00 hod. v divadle LAB - VŠMU, Svoradova 4, 813 01 Bratislava

Roger Vitrac
VIKTOR ALEBO VLÁDA DETÍ
Pozývame vás na narodeninovú párty deväťročného génia, na ktorej máte šancu počuť vaše podvedomie a vidieť vaše sny. Viktor odhaľuje rodinný svet, cez vlastnú optiku krutých kaleidioskopických obrazov. Spúšťa domino, ktoré podpaľuje situácie. Provokuje rodičov, prichytí milencov, ničí neviditeľné, opakuje tabuizované, hľadá zmysel života, pochopí.
Na divokej oslave sa z dospelých stávajú deti a z detí dospelí, ktorí si vzájomne dávajú lekcie z výchovy. Zahrávajú sa s hrou príliš surrealistickou pre realistov a príliš realistickou pre surrealistov.
Ak neviete s kým ísť dnes večer spať, aktuálna tragikómedia Viktor alebo vláda detí, vám túto otázku zodpovie.

Od 13+
75 minút (bez prestávky)

Tvorivý tím predstavenia: réžia: J. Rázusová ? dramaturgia: M. Zakuťanská ? preklad: K. Balnayová ? scéna: M. Lošonský ? kostýmy: V. Keresztesová ? hudba: L. Chuťková ? hudobníci: L. Chuťková, V. Nikulín ? produkcia: L. Drangová, H. Kopkášová ? hrajú: R. Poláčik, V. Szabó, Z. Marušinová, D. Ratimorský, A. Mojžišová, E. Havasiová, G. Marcinková, M. Rosík


09. streda

Komorné divadlo Martin (SK)
Streda 9.11.2011 o 19:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1

Hana Gregorová, Ľudmila Podjavorinská, Elena Maróthy-Šoltésová, Terézia Vansová
A BUDEME SI ŠEPKAŤ

Dramaturgia Slovenského komorného divadla sa systematicky venuje hľadaniu zabudnutých autorov. Tento raz sme z políc oprášili autorky - výnimočné ženy, ktoré aj v sukni dokázali predbehnúť svoj čas. Inscenáciu A budeme si šepkať tvorí mozaika prevažne autobiografických textov štyroch charizmatických žien slovenskej literatúry - Hany Gregorovej, Ľudmily Podjavorinskej, Eleny Maróthy Šoltésovej a Terézie Vansovej. Aký význam majú tieto autorky pre nás dnes? Čo z nich zostalo v našej kultúrnej pamäti? Kráčame po uliciach, ktoré nesú ich mená, ale nevieme o ich „obyčajných' osobitých životoch takmer nič. Čítaním ich spomienok, korešpondencie, autobiografických a memoárových čŕt či tvorby zisťujeme, že prežili veľmi intenzívny život - intenzívny v radosti aj v bolesti. Intenzívny v tom, ako sa neuzatváral do seba, ale pôsobil odstredivo. Intenzívny v rozmanitosti, inakosti, originálnosti. Pozývame Vás teda do ich „vlastných izieb'. Poďte si s nami šepkať o ich detstve, o ich manželoch a deťoch, o ich snoch a túžbach...

.....z našich dejateľov minulosti sa do divadla dostáva, žiaľ, iba málokto. Štvorportrét Hany Gregorovej, Ľudmily Podjavorinskej, Eleny Maróthy-Šoltésovej a Terézie Vansovej preto zaujíma v súčasnej dráme výnimočnú pozíciu. Ako rovesníčky museli pri vstupe do slovenskej literatúry, ale aj do spoločnosti, prekonávať mnohé úskalia, podozrievania, ba i odsudky. Čaro inscenácie držia v rukách štyri herečky, ktoré zjavne vedia o svojich hrdinkách veľmi veľa. Divák uverí, že sa s nimi v mnohom stotožňujú. Všetko sa na scéne deje v štylizovaných obrazoch, podporených emocionálne bohatou hudbou Jozefa Vlka. Žiška akoby ani nerežíroval, cudne ostal stáť v pozadí a šepkal si s herečkami. Vytvoril však inscenáciu, ktorá dokáže osloviť nielen súčasné príslušníčky nežného pohlavia. (Oleg Dlouhý, divadelný kritik)

Kamil Žiška o podnetoch vzniku inscenácie hovorí: „Charizmy našich štyroch žien boli také silné, že sme nemali inú možnosť, len o nich vyrozprávať príbeh na javisku, aby sme sa z toho nebezpečne silného očarenia vyliečili, pretože každý pochopený príbeh lieči.'
Tvorivý tím predstavenia: Autori konceptu: Zuzana Pálenčíková, Kamil Žiška ? Dramaturgia: Zuzana Pálenčíková ? Scéna: Tom Ciller ? Kostýmy: Marija Havran ? Hudba: Jozef Vlk ? Pohybová spolupráca: Stanislava Vlčeková ? Foto: Braňo Konečný ? Réžia: Kamil Žiška
Osoby a obsadenie: Hana Gregorová: Nadežda Jelušová ? Ľudmila Podjavorinská: Ľubomíra Krkošková ?
Elena Maróthy-Šoltésová: Jana Oľhová ? Terézia Vansová: Eva Gašparová
Od 12+
100 min. (bez prestávky)

10. štvrtok

Divadlo LUDUS, Bratislava (SK)
Štvrtok 10.11.2011 o 10:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1

Peter Kuba
ACTA PSYCHOPATA
Na motívy poviedky Bláznove zápisky N.V.Gogoľa. Inscenácia z dramaturgického cyklu „Nebojme sa klasiky“

Ak ste priemerný jedinec s podpriemerným platom a nadpriemerným množstvom komplexov, ktorý okolo seba vidí hŕbu bohatých a úspešných ľudí, ak túžite dostať sa k jadru tejto spoločnosti, ak milujete dievča, ktoré sa v nej zrodilo, môže sa stať, že začnete rozumieť reči psov, nadobudnete schopnosti, o ktorých ste netušili, začnete veriť svojej výnimočnosti, stanete sa anglickým princom... a práve v tej chvíli je čas aby ste aj Vy začali písať Acta psychopata.

Acta psychopata je zaujímavá vďaka príbehu, hereckému obsadeniu, charakteru drámy (je to monodráma), scénografii, úprave... Acta psychopata je jeden veľký príbeh malého človeka so všetkým, čo k nemu a k tomu patrí. Acta psychopata je veľké zamyslenie sa nad tým, či sa náhodou v každom z nás neukrýva maličký blázon, ktorého neviditeľné zápisky by raz mohli mať rovnomenný názov. Režisér a autor textu Peter Kuba zmenil konotácie, aby priblížil dej dnešnému divákovi 21. storočia. Príbeh nehovorí napríklad o španielskom kráľovi, ale o súčasnom anglickom princovi. Keďže je predstavenie určené najmä mládeži, upravil aj jazyk, zmodernizoval ho. Acta psychopata je unikátnym dielom a je príležitosťou nielen pre režiséra a herca, ktorý má možnosť preukázať svoje schopnosti v monodráme, ale aj pre divákov, ktorí sú prostredníctvom hlavnej postavy doslova vtiahnutí do jeho interného sveta. (Magdaléna Ivanová, divadelná kritička)

Tvorivý tím predstavenia: Scenár a réžia: Peter Kuba ? Dramaturgia: Miro Dacho ? Kostýmy: Daniela Petrušová ? Scéna: Peter Kuba ? Hudba: Ivan Čermák ? Pohybová spolupráca: Juraj Letenay ? Odborná spolupráca: Peter Šulák ? Video: Kamil Kollárik a Roman Gregorička
V hlavnej úlohe sa predstaví: Daniel Fischer alebo Kamil Kollárik

 


HaDivadlo, Centrum experimentálního divadla - Brno (CZ)
Štvrtok 10.11.2011 o 19:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1

SKUTR a kol.
VŠICHNI JSME MARLENE DIETRICH aneb Studie Odyssea
Toužíme po uplynulém v čase, místě a životě..., ale není to trochu pošetilé? Již Albert Einstein objevil, že čas plyne jen jedním směrem. Život plyne…
Svět Internetu již není doménou pouze mladých lidí. Vody tohoto virtuálního oceánu brázdí i mnoho osamělých srdcí starší generace.
Ústřední manželský pár se také vydává na svou Odysseiu, aby našel cestu domů. Po cestě naráží na svůdné Sirény. Proplouvá mezi Skyllou a Charybdou. Podléhá čarovné Kirké či Kalypsó. Rozmlouvá s Teiresiem. Při chatování si vyslechne žárlivé scény Othella, bude tesknit po ztraceném domově či mládí ve stylu Čechova a potká mnoho Krappů, Hammů či Clovů neboť Internet a divadlo často jedním jsou. Maskuje a demaskuje své udatné reky, kteří jsou alespoň pro prchavý okamžik tím, kým být touží. Jsou ve světě, který je jejich, i když je jen smyšlený.

Tvorivý tím predstavenia: Režie: SKUTR ? Scéna: Jan Polívka ? Kostýmy: Kristina Záveská
Hrají: Marie Ludvíková, Miloslav Maršálek, Simona Peková, Ján Sedal j.h. , Erika Stárková, Sára Venclovská, Cyril Drozda, Jan Grundman

13+
70 min.


06. nedeľa
Divadlo LUDUS, Bratislava (SK)
Nedeľa 6.11.2011 o 19:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1
Claude Confortés
MARATÓN
(be)žať a (vy)hrať a (zo)mrieť
od 13+
80 min.
07. pondelok
Štúdio 12 - Divadelný ústav, Platforma 11+, Bratislava (SK)
Pondelok 7.11.2011 o 8:00 hod. na Gymnáziu Tilgnerova14, v Bratislave
Zaki
MŇA KEDYS´
od 13+
60 min.
Divadlo LUDUS, Bratislava (SK)
Pondelok 7.11.2011 o 19:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1
Kamil Žiška
ČIERNOBIELE SRDCE CHARLIEHO CHAPLINA
od 12+
65 min.
Nominácia Dosky 2007 (v kategóriách Objav roka a Najlepšia hudba), Zlatý Gunár – Kremnické gagy 2007

08. utorok

Teatro la Ribalta (IT)
Utorok 8.11.2011 o 10:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1
Antonio Vigan?
Snehová a biela / Snow and white
od 12+
65 min.
Zvláštne uznanie cena ETI Stregagatto 2001

Divadlo elledanse, Bratislava (SK)
Utorok 8.11.2011 o 11:00 hod. v Divadle elledanse, Miletičova 17/B (dom T&D), 821 08 Bratislava
POCTA KRAVÁM
od 12+
60 min.

Divadlo LAB, Bratislava (SK)
Utorok 8.11.2011 o 19:00 hod. v divadle LAB - VŠMU, Svoradova 4, 813 01 Bratislava
Roger Vitrac
VIKTOR ALEBO VLÁDA DETÍ
od 13+
75 min.

 

Komorné divadlo Martin (SK)
Streda 9.11.2011 o 19:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1
Hana Gregorová, Ľudmila Podjavorinská, Elena Maróthy-Šoltésová, Terézia Vansová
A BUDEME SI ŠEPKAŤ
od 12+
100 min.
10. štvrtok
Divadlo LUDUS, Bratislava (SK)
Štvrtok 10.11.2011 o 10:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1
Peter Kuba
ACTA PSYCHOPATA
od 13+
80 min.

HaDivadlo, Centrum experimentálního divadla - Brno (CZ)
Štvrtok 10.11.2011 o 19:00 hod. v Divadle LUDUS, Tower 115, Pribinova 25, 811 09 Bratislava 1
SKUTR a kol.
VŠICHNI JSME MARLENE DIETRICH aneb Studie Odyssea
od 13+
70 min.

Záver festivalu

 

 

 

 

 
06.11.-10.11.2011 - Divadlo LUDUS, kreatívne centrum mladých
18.10.2011
Pošli túto stránku kamarátovi e-mailom! Google Pošli na vybrali.sme.sk Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites FacebookV ľadovej šou Angry Birds on Ice zažijete 360-stupňovú scénu aj obrovské superprasatá!
Akrobatické prvky, skúsený režisér a veľká výprava! Tak bude vyzerať ľadová šou Angry Birds on Ice, akú sme ešte na Slovensku nevideli! Režisér projektu Juraj Benčík si v náročnom ...  >> celý èlánok

Slovensko bude mať ďalšiu svetovú šou na ľade!
Na Slovensku sa chystá šou, akú ste ešte nevideli! Svetoznáma značka v podaní slovenských umelcov bude bombou, ktorá čoskoro vybuchne na ľade! Unikátny projekt zastrešuje spoločnosť Comunique, ...  >> celý èlánok

DETSKÁ UNIVERZITA KOMENSKÉHO V BRATISLAVE 16. ROČNÍK
Divadlo Aréna a Univerzita Komenského v Bratislave pripravujú už 16. ročník denného štúdia Detskej Univerzity Komenského pre deti od 9 do 14 rokov a 8. ročník online štúdia. Nositeľom ...  >> celý èlánok

Mláďatká na začiatku jari
Dňa 29.3. 2018 sa nám narodila samica zebry Chapmannovej (Equus burchellii chapmanni). Matkou mláďaťa je samica Katie a otcom náš chovný samec Viktor. Momentálne je mláďa s matkou, no keď podrastie, tak ...  >> celý èlánok

ZOO BRATISLAVA - Narodilo sa mláďatko oryxa arabského (Oryx leucoryx)
Dňa 22. decembra 2017 sa narodil samček oryxa arabského. Otec Thiory pochádza zo ZOO Thoiry vo Francúzsku. Matka Haiti pochádza zo ZOO Dvůr Králové. Je to jej tretie mláďa (prvé mláďa bol samček, druhé ...  >> celý èlánok

Letné prázdniny sa začínajú 1. Detským festival a veľtrhom!
Ani sme sa nenazdali, a je tu už 3. Ročník úspešnej akcie pre všetky deti a ich rodičov 1. Detský festival a veľtrh. Dátum 30.6. - 2.7. je všetkým rodičom a deťom už dobre známy. ...  >> celý èlánok

MIKULÁŠSKA JAZDA S ALBATROSOM
ALBATROS klub, o.z. pri RD Bratislava hlavné, ZSSK Slovensko, ŽSR a ZSSK Cargo organizujú v sobotu  10. decembra 2016 MIKULÁŠSKU JAZDU S ALBATROSOM Srdečne vás pozývame na tradičnú Mikulášsku ...  >> celý èlánok

Budmerický kaštieľ otvára brány verejnosti
Tlačová správa, 28. január 2016, Častá Slovenské národné múzeum-Múzeum Červený kameň pozýva širokú verejnosť na prehliadku časti prízemia znovuzariadeného interiéru kaštieľa v Budmericiach. Prvýkrát môžu návštevníci kaštieľ navštíviť počas posledného januárového ...  >> celý èlánok

V bratislavskej ZOO sa v sobotu, 20. júna 2015 v dopoludňajších hodinách (cca 11.25 hod) narodil samček žirafy Rothschildovej
 V bratislavskej ZOO sa v sobotu, 20. júna 2015 v dopoludňajších hodinách (cca 11.25 hod) narodil samček žirafy Rothschildovej. Matkou mláďaťa je prvorodička, samica Layla (narodená 27. júla 2010 v ZOO Zlín, do ZOO Bratislava privezená 28. júla 2011). Narodením ...  >> celý èlánok

Žilinská oslava Dňa otcov sa blíži
Tlačová správa, 1. jún 2015 - Komunikačno-zážitková kampaň SLOVENSKO POTREBUJE DOBRÝCH OTCOV vstúpila do tretieho ročníka. Jej hlavným cieľom je spopularizovať oslavy Svetového dňa otcov na Slovensku. Výťažok celoslovenského projektu podporí Detskú linku záchrany ...  >> celý èlánok

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články