Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:

Na štadiónoch si uctia Pavla Demitru minútou ticha
ŠPORT - Hokej
ODPORÚČAME: Hokejista Pavol Demitra zahynul pri páde lietadla v Rusku Napíšte svoj odkaz Paľovi Demitrovi Viacero hráčov je pripravených hrať za Lokomotiv Z Volgy vylovili čiernu skrinku havarovaného lietadla Tragédiu pri Jaroslavli mohlo spôsobiť nekvalitné palivo Našli telá všetkých obetí leteckej katastrofy Višňovský: Chcel by som tento deň zmazať zo svojho života Nezabudneme, odkazujú Trenčania Demitrovi do neba Premiérka Radičová vyjadrila sústrasť rodine Pavla Demitru Štart KHL je dočasne odložený BRATISLAVA 8. septembra (WEBNOVINY) - V súvislosti s leteckou tragédiou v ruskom Jaroslavli, ktorá postihla hokejový klub Lokomotiv, ale aj celý hokejový svet, nariadil Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) organizátorom všetkých majstrovských zápasov vo všetkých súťažiach riadených SZĽH v termíne od 8. do 14. septembra 2011 vyhlásiť pred začiatkom stretnutia minútu ticha za obete tragédie. V prestávkach a prerušeniach hry týchto majstrovských stretnutí SZĽH nariadil nepoužívať reprodukovanú hudbu. Slovenský zväz ľadového hokeja zároveň odporučil organizátorom majstrovských stretnutí v spolupráci s prevádzkovateľmi zimných štadiónov podľa možnosti vyvesiť smútočnú čiernu zástavu. V Skalici zrušili prípravný duel proti Nitre Zástupcovia slovenských extraligových hokejových klubov HK 36 Skalica a HK Nitra sa dohodli, že na štvrtok naplánovaný vzájomný prípravný duel sa neuskutoční. Stretnutie sa malo hrať v Skalici o 17.00 h. Informuje o tom oficiálna stránka Skaličanov. V súčasnosti nie je známe, či sa duel odohrá v inom termíne. Zástupcovia oboch klubov, ich realizačné tímy aj samotní hráči si takto chcú uctiť pamiatku všetkých obetí a vyjadriť sústrasť pozostalým v súvislosti so stredajšou tragickou udalosťou. Spomienka na Pavla Demitru Pred zápasmi 1. kola Tipsport extraligy minúta ticha Riadiaci orgán najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy 2011/2012 spoločnosť Pro-Hokej sa takisto rozhodla vyjadriť smútok nad tragickou smrťou slovenského útočníka Pavla Demitru. "Vedenie najvyššej hokejovej súťaže Tipsport extraligy spoločnosť Pro-Hokej, a.s. vyjadruje smútok a úprimnú ľútosť manželke Majke, deťom i celej rodine a blízkym jedného z najlepších útočníkov v histórii slovenského hokeja, Pavla Demitru. Len ťažko hľadáme slová, ako vyjadriť naše myšlienky, ktoré nám v uplynulých hodinách neustále pripomínajú chvíle prežité v spoločnosti muža, ktorý šíril na domácom i zahraničnom ľade dobré meno slovenského hokeja. Rovnako chceme vyjadriť sústrastné slová aj pozostalým po ďalších obetiach leteckého nešťastia v Rusku," uviedli predstavitelia Pro-Hokeja na štvrtkovom zasadnutí valného zhromaždenia spoločnosti. "Na svete existuje množstvo hokejistov, len niektorí sa stali legendami. Paľo medzi nich jednoznačne patrí. Mal nielen obrovský hokejový talent, ale aj dušu človeka, ktorý je ochotný zabudnúť na vlastné pohodlie a správať sa nezištne. Úctu k nemu, ale aj jeho spoluhráčom, ktorí nedoleteli na svoj prvý zápas v novej sezóne, sme sa rozhodli prejaviť minútou ticha pred všetkými zápasmi prvého kola Tipsport extraligy. Hudba zároveň nebude hrať ani počas prvých piatich minút prvej tretiny zápasov. Tie by mali jednotlivé kluby odohrať v plánovanom termíne 16. septembra 2011. Časový plán zápasov však upravíme podľa termínu poslednej rozlúčky. Zároveň všetci hráči aj členovia klubov nastúpia na zápasy s čiernou stuhou s číslom 38 na svojich dresoch,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Vladimír Paštinský. Fotografie z miesta nehody
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
10.9.2011
Pošli túto stránku kamarátovi e-mailom! Google Pošli na vybrali.sme.sk Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites Facebook

Na scéne je nový slovenský pesničkár Marek Vandrák, ktorý predstavuje singel „Stromy“!
Slovenská hudobná scéna má nový objav! Volá sa Marek Vandrák, pochádza zo Spišskej Novej Vsi a k svojim piesňam si skladá hudbu aj texty. Fanúšikom predstavuje svoj prvý ...  >> celý èlánok

Peter Budaj sa stal hviezdou zápasu, Jágr nepotešil Toronto
NEW YORK 25. októbra (WEBNOVINY) - V pondelkových zápasoch kanadsko-americkej NHL sa zo Slovákov do štatistík zapísal iba útočník Floridy Tomáš Kopecký, ktorý v zápase "panterov" s Montrealom v 45. min duelu prihral na víťazný gól hostí. Kopecký ...  >> celý èlánok

Hokejisti MHC Martin videli svoje výplaty naposledy v júli
MARTIN 25. októbra (WEBNOVINY) - Extraligový hokejový klub MHC Mountfield Martin má veľké ekonomické problémy a hrozí, že martinské mužstvo nedokončí sezónu 2011/2012. Ako informuje utorňajšie vydanie denníka Šport, hráči miestneho tímu naposledy videli ...  >> celý èlánok

Erik Čaládi smeruje do francúzskej druhej ligy
Sprava: Útočník Nitry Erik Čaládi a Banskej Bystrice Rastislav Paľov.Foto: SITA/Dušan HeinNITRA 25. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník Erik Čaládi opúšťa káder extraligovej Nitry a smeruje do francúzskeho druholigového mužstva LHC Les Lions ...  >> celý èlánok

Nitra zdolala Poprad po predĺžení, v Martine padol jeden gól
BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Výsledky 15. kola hokejovej Tipsport extraligy. MHC Mountfield Martin - MsHK DOXXbet Žilina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Gól: 7. Zeliska Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Novák, ...  >> celý èlánok

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v Minsku až po nájazdoch
MOSKVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Hokejisti slovenského tímu HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Dinama Minsk 2:3 po samostatných nájazdoch. Popradčania prehrávali po dvoch tretinách už 0:2, no gólmi ...  >> celý èlánok

Ľubomír Višňovský si pripísal na svoj účet gól i asistenciu
ANAHEIM 24. októbra (WEBNOVINY) - Ani gól a asistencia slovenského obrancu Ľubomíra Višňovského (odohral takmer 25 minút) nestačil Anaheimu na body v nedeľňajšom domácom stretnutí zámorskej hokejovej NHL s Phoenixom. "Káčeri" podľahli svojmu ...  >> celý èlánok

Ján Lašák sa stal brankárom týždňa v KHL
MOSKVA 24. októbra (WEBNOVINY) - Jána Lašáka z tímu Amur Chabarovsk v pondelok vyhlásili za najlepšieho brankára uplynulého týždňa Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Informuje o tom oficiálna stránka nadnárodnej súťaže. Najlepším obrancom sa stal Iľja ...  >> celý èlánok

Nicklas Lidström odohral 1500. zápas kariéry
WASHINGTON 23. októbra (WEBNOVINY) - Švédsky hokejový obranca Nicklas Lidström z Detroitu odohral v sobotu proti Washingtonu svoj jubilejný 1500. zápas v zámorskej NHL. Kapitán Red Wings je napriek svojmu veku stále jedným z najlepších obrancov profiligy. "Toto ...  >> celý èlánok

V NHL sa gólovo presadil len Marián Hossa
NEW YORK 23. októbra (WEBNOVINY) - Gól slovenského útočníka Mariána Hossu z 55. min po teči pokusu Duncana Keitha od modrej čiary zavŕšil priebežný obrat z 1:3 na 4:3 v sobotňajšom zápase Chicago - Colorado v zámorskej hokejovej NHL, ale domáci si napokon ...  >> celý èlánok