Pondelok, Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Konferencia RINK 2022
Prednášky a semináre, Konferencia remeselníkov Tradícia a poctivá výroba predstaví možnosti ako za remeselný produkt môžu získať ocenenie či značku kvality.

Pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku sa 22. júna v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave uskutoční v poradí už druhá krajská konferencia remeselníkov a ľudovoumeleckých výrobcov.
Remeselnícky inkubátor (RINK), v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja, je unikátnym projektom košickej župy, ktorý združuje vyše štyristo zručných majstrov. Svojou aktívnou činnosťou a prezentáciou svojich produktov podporujú rozvoj tradičnej ľudovej kultúry a napomáhajú k prehĺbeniu regionálnej identity.
Konferencia remeselníkov Košického kraja, ako už samotný jej názov Tradícia a poctivá výroba naznačuje, bude o prezentácii možností ako za remeselný produkt získať ocenenie či značku kvality, aké sú systémy a procesy schvaľovaní, či kritériá hodnotení v rôznych sférach a úrovniach - tak na celoštátnej ako aj regionálnej. Program konferencie ponúka aj pohľad, ako táto problematika je vnímaná a realizovaná v zahraničí.

Konferencia ľudových remeselníkov a ľudovoumeleckých výrobcov Košického kraja TRADÍCIA A POCTIVÁ VÝROBA sa uskutoční dňa 22.júna 2022 so začiatkom o 10.00 hodine v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave, ul. Betliarska č.8.

Konferencia má otvorený režim, účasť širokej verejnosti je vítaná.
Z dôvodu obmedzených kapacitných možností je nutná REGISTRÁCIA VOPRED.

INFORMÁCIE:
Bc. Anežka Kleinová, zástupkyňa riaditeľky GOS
kleinova@gos.sk, 0915 884 135 (Po-Pi, 9.00-15.00)

REGISTRÁCIA:
Gemerské osvetové stredisko
RECEPCIA: 0917 419 259 (Po-Pi, 9.00-15.00)


02.06.-22.06.2022 - Gemerské osvetové stredisko
Gemerské osvetové stredisko
Rožňava
Betliarska 8
+421915884135

www.gos.sk

kultúrno-vzdelávacia inštitúcia, Dom tradičnej kultúry Gemera

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články