Pondelok, Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Noc múzeí a galérií v Baníckom múzeu v Rožňave
Múzeá a výstavy, Noc múzeí a galérií si vychutnáte aj v Baníckom múzeu

Už túto sobotu, 14. mája, ožijú počas noci aj galérie a múzea Košického samosprávneho kraja. Komentované prehliadky, koncerty, premietania a živé vystúpenia sľubujú návštevníkom nevšedný zážitok. Do 18. ročníka Noci múzeí a galérií sa zapojí 6 župných kultúrnych zariadení, medzi nimi aj Banícke múzeum v Rožňave. Svoje brány otvorí širokej verejnosti v sobotu 14. mája 2022 od 16:00 do 23:00.

Pre návštevníkov si múzejníci pripravili zaujímavé prehliadky expozícií a výstav priamo v Rožňave. Za zvýhodnené vstupné vo výške 5€ si vychutnajú celý areál Zážitkového centra Sentinel, kde v rámci prehliadky bude na banskej železničke voľne sprístupnená obľúbená atrakcia, dioráma Banskej štôlne Alexander, ako aj nedávno otvorený prehliadkový okruh Banská doprava s majestátnym exponátom banského nakladača PN-1700. V cene lístka bude okrem toho zahrnutá aj prehliadka Historickej expozície – prezentačného múzejného depozitára na Šafárikovej 31, ako aj prehliadka aktuálnych výstav v Galérii na Námestí baníkov 25. Jednou z nich bude výstava známeho rožňavského rodáka a fotografa – Milana Kapustu, s názvom Krásy Tatier a Slovenského krasu.

„Okrem výstavy Milana Kapustu bude v našej galérii sprístupnená aj výstava venovaná 120. výročiu nášho múzea s názvom 12 dekád Baníckeho múzea v Rožňave. Aj tento rok by sme týmto chceli na Noc múzeí a galérií pozvať rodičov s deťmi, ktoré si takisto, ako po minulé roky, určite prídu na svoje. Z toho dôvodu sme sa rozhodli poskytnúť vstupné pre deti do 12 rokov úplne zdarma,“ dodal riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave, Pavol Lackanič.

V cene lístka bude aj výstava v Andrássyho obrazárni s názvom Rožňava v zbierkach Baníckeho múzea, ktorá predstaví výtvarné diela, medzi ktorými budú aj exempláre, ktoré ešte verejnosť nemala možnosť vidieť.

Viac informácií sa dozviete na oficiálnej webstránke Baníckeho múzea v Rožňave, www.banmuz.sk.

Tešíme sa na Vás!

14.05.2022 - Banícke múzeum v Rožňave - Zážitkové centrum SENTINEL
Banícke múzeum v Rožňave - Zážitkové centrum SENTINEL
Rožňava
Rožňava Šafárikova 43, 048 01 Rožňava


Vstupné: 5,- Deti do 12 r. - ZDARMA

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články