Sobota, Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Cesta nerastov – Deň baníkov v múzeu
Múzeá a výstavy, Deň baníkov v Baníckom múzeu v Rožňave

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje podujatie Deň baníkov v Zážitkovom centre Sentinel dňa 8. 10. 2021 od 9:00 do 16:00 hod.

Hlavným cieľom podujatia je oboznámiť návštevníkov s vývojom banskej dopravy (od stredoveku až po súčasnosť) so špeciálnym dôrazom na spôsoby a formy prepravy nerastov. Počas celého dňa budú pripravené rôzne zážitkové aktivity, odborné prednášky a prehliadky expozícií Zážitkového centra Sentinel. Cieľovou skupinou sú hlavne deti a študenti materských, základných a stredných škôl.

„Plánované zážitkové aktivity priblížia návštevníkom jednotlivé druhy banskej dopravy, pričom si niektoré z nich budú môcť aj vyskúšať prostredníctvom autentických funkčných replík (dobový banský vozík, korýtko, kladkostroj). Podujatie obohatí aj náš najnovší interaktívny prvok, a to jazda na banskom vláčiku do štôlne Alexander. Súčasťou podujatia budú aj odborné prednášky ku výstave Banská doprava. Veríme, že malým aj veľkým bádateľom týmto dňom priblížime bohatú históriu baníctva, s ktorou sa spája najmä Gemer. “ prezradil riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave Pavol Lackanič.

Záujem zúčastniť sa na podujatí Cesta nerastov – Deň baníkov v Baníckom múzeu v Rožňave je potrebné nahlásiť vopred, keďže počet účastníkov je limitovaný.

Projekt „Cesta nerastov“ – podujatie Deň baníkov v Baníckom múzeu v Rožňave z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond je hlavným partnerom projektu.

Miesto konania: Banícke múzeum v Rožňave – Zážitkové centrum Sentinel, Šafárikova 43, 048 01 Rožňava

Kontakt:

Mgr. Gabriella Badin
e-mail: pedagog.galeria@banmuz.sk
tel.: 0907 769 338

Ing. Juliána Kelemenová
e-mail: pedagog.sentinel@banmuz.sk
tel.: 0908 101 06008.10.2021 - 9:00 - 17:00 - Banícke múzeum v Rožňave - Zážitkové centrum SENTINEL
Banícke múzeum v Rožňave - Zážitkové centrum SENTINEL
Rožňava
Rožňava Šafárikova 43, 048 01 Rožňava


Vstupné: 1 €

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články