Sobota, Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Friderika Bóna „Amoda“
Literárne posedenie, autogramiáda, Predstavenie knihy


Jednou z priorít Mestskej knižnice vo Fiľakove je podpora miestnych literárnych tvorcov a poskytnutie priestoru na prezentáciu ich práce. V lete tohto roku sa na literárnej scéne objavila maďarsky píšuca autorka z Fiľakova, Friderika Bóna. Jej publikácia s názvom „Amoda“ vyšla vo vydavateľstve Underground Kiadó v Budapešti.
Friderika Bóna skončila Gymnázium Fiľakovo, v súčasnosti študuje prekladateľstvo a tlmočníctvo, jazykovú kombináciu maďarčina a angličtina, na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Dej knihy sa točí okolo mladého dievčaťa menom Karola, ktorej sa po stretnutí so svojou doposiaľ nepoznanou starou mamou, žijúcou v malej dedinke na hranici Novohradu a Gemera, vynorí množstvo otázok. Ako sama hovorí, román je inšpirovaný tunajšou, výnimočnou „atmosférou“ a je zmesou jej fantázie, ako aj všetkého, čo ju obklopuje. Obálku knihy vytvorila jej najlepšia priateľka, grafička Eszter Kelemen.
Ak Vás zaujíma literatúra a miestni autori, určite si nenechajte ujsť predstavenie knihy Frideriky Bóna s názvom „Amoda“, ktorá sa uskutoční 8. októbra 2021, od 16:30 hod. v Mestskej knižnici vo Fiľakove. S autorkou sa bude v maďarskom jazyku rozprávať jej bývalá učiteľka a zároveň korektorka knihy Zsuzsanna Szvorák.
Z dôvodu protipandemických opatrení bude na podujatie vpustených max. 50 osôb. Respirátor FFP2 povinný. Všetkých záujemcov srdečne očakávame!
08.10.-05.10.2021 - 16:30 - Mestská knižnica vo Fiľakove

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články