Utorok, Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
DVOJKONCERT: FRANTIŠEK BÁLEŠ ANSÁMBEL - HVIEZDOSLAVOVE (NEKRVAVÉ) SONETY (SK) / LAUREN HENDERSON (US
Jazz a blues, Spojenie jazzu s poéziou nášho najväčšieho básnika a podmanivý latin jazz z New Yorku

Pozývame vás na ďalší zo série klubových dvojkoncertov zo série Jazz v meste.

Prvá z kapiel večera uvedie skladby z ich pripravovaného albumu, ktoré pre svoj ansámbel napísal klavirista Františka Báleš, na texty Hviezdoslavových (nekrvavých) Sonetov z roku 1886. Tešiť sa môžete na zaujímavý prienik jazzovej harmónie, rytmov a melódií do magiky a krásy slov Pavla Országha Hviezdoslava. Spojenie jazzu s poéziou nášho najväčšieho básnika je na Slovensku raritou a program je venovaný jeho stému výročiu úmrtia. František Báleš ansámbel účinkuje v zložení: František Báleš klavír a autor hudby, Matúš Uhliarik spev, Vladimír Máčaj kontrabas, Juraj Šušaník bicie nástroje.

Druhým koncertom večera bude americká speváčka priamo z New Yorku, Lauren Henderson. Spieva v nízkom, zastretom tóne – niekde medzi ukľudňujúcim šepotom a deklaratívnou výslovnosťou. "Ármame", jej tretí album, je kolekciou vlastných originálnych skladieb a štandardov soulového a jazzového kánonu. Nahrávka obsahuje tiež brazílsku bossa novu, kubánské bolero, lounge jazz a R&B. Ide o vlastný výber speváčky, ktorý odráža ako mix severoamerického a karibského hudobného dedičstva, tak aj jej dvojitý domov v hlavnom meste jazzu New Yorku a vo floridskom, hispánskym vplyvom viac naklonenom Miami.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

10.09.2021 - 18:00 - INFORMAČNÉ CENTRUM MESTA LIPTOVSKÝ MIKULAŠ
INFORMAČNÉ CENTRUM MESTA LIPTOVSKÝ MIKULAŠ
Liptovský Mikuláš
Nám. mieru 1

INFORMAČNÉ CENTRUM MESTA LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ Námestie mieru 1 031 01 Liptovský Mikuláš, Slovakia Tel.: +421/44/16 186, 552 24 18 Fax: +421/44/551 44 48 e-mail: s.piatkova@mikulas.sk web: www.mikulas.travel, www.mikulas.sk

Vstupné: 15
Najnovšie články