Nede¾a, Meniny má Július, zajtra Estera
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
ŠŤASTIE JE VEC ROZHODNUTIA – online prednáška
Prednášky a semináre, On-line prednáška na témy: Čo utvára ľudské šťastie? Cesta za šťastím v poňatí veľkých filozofov a psychológov. Rôzne druhy šťastia, malé a veľké šťastie.

Hľadanie šťastia je jednou z univerzálnych charakteristík ľudských bytostí. Odkedy je človek človekom, zaoberá sa otázkou šťastia, hľadá ho, túži po ňom a je ochotný pre získanie šťastia urobiť aj zdanlivo nemožné.
Je isté, že každý z nás môže nachádzať pocit šťastia v niečom inom - niekto v láske, priateľstve, niekto v práci, v prechádzke, hudbe. Keby sme v tomto bode skončili s našimi úvahami, museli by sme povedať, že toto zamyslenie ani nemá zmysel, lebo aj tak neexistuje nijaký „obecne platný“ recept na šťastie a každý musí hľadať to svoje, jedinečné a neopakovateľné. My sa však napriek tomu pokúsime hľadať určitý „univerzálny“ recept, pokúsime sa na chvíľu zabudnúť na všetko, v čom sa ľudské bytosti od seba odlišujú a hľadať istý spoločný bod, niečo vnútorné a hlboké, čo nepodlieha času ani okolnostiam a čo v nás všetkých existuje bez ohľadu na to, že sme v mnohých osobných aspektoch rozdielni.
Zoberieme si na pomoc myšlienky múdrych ľudí, ktorí uvažovali o tejto téme a ktorí sa bez ohľadu na to, že žili v odlišných kultúrach i stáročiach zhodujú vo svojich pohľadoch na ľudské šťastie, možno práve preto, že sa im podarilo preniknúť do skutočnej podstaty človeka a našli určitú nadčasovú a univerzálnu múdrosť, ktorú nám zanechali vo svojich dielach.

„Okolnosti samé o sebe nikdy neutvárajú naše pocity, ale len náš postoj k týmto okolnostiam.“ (Thorwald Dethlefsen)

Prednáška je zdarma.

Prednáška sa uskutoční on-line prostredníctvom aplikácie ZOOM.
Pre pripojenie sa na prednášku je potrebné: pripojenie na internet, web kamera a reproduktory/slúchadlá.

19.01.2021 - 18:00 - Centrum Agathos,
Centrum Agathos,
BRATISLAVA
Osadná 15, 831 03 Bratislava

Mobil: 0904 / 403 791 Tel: 02 / 5443 4312 (17,30-21,30 hod.) email: info@akropolis.sk web: http://www.akropolis.sk Navštívte náš e-shop ATELIÉR MINERVA http://www.sashe.sk/AtelierMinerva

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články