Streda, Meniny má Dobromila, zajtra Klára
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Večer na tému LUDWIG VAN BEETHOVEN
Prednášky a semináre, Pozývame Vás na večer o veľkom skladateľovi viedenského hudobného sveta, ktorý svojou hudbou vytvára most od hudobného klasicizmu k romantizmu a tento rok si pripomíname 250. výročie od jeho narodenia. Večer bude spojený s hudobnými ukážkami z diela sklad

Seminár sa bude venovať týmto témam:
Nazrieme do života a diela skladateľa
Skladateľov heroický prístup k životu
O tom, ako sa z bolesti rodí krása a večnosť
Beethoven je autor deviatich symfónií, piatich klavírnych koncertov, jedného husľového koncertu a jednej opery. Pripisuje sa mu okolo 700 skladieb.
Väčšinu života prežil vo Viedni, ale pochádza z nemeckého Bonnu.
Aj počas svojho života bola jeho hudba vyhľadávaná a cenená, o čom svedčí aj fakt, že na jeho pohrebe sa zúčastnili desaťtisíce ľudí a v ten deň bol vyhlásený štátny smútok, pretože zomrel Skladateľ s veľkým „S".
Celý život pána Beethovena bol plný výziev a neľahkých prekážok. Detstvo prežil s násilným a opitým otcom, ktorý chcel na jeho talente zarobiť. Trpel mnohými chorobami, ktoré ho sprevádzali celý život a boli bolestivé. Už na sklonku tridsiatky sa začali prejavovať jeho problémy so sluchom, až nakoniec úplne ohluchol. No jeho skvosty, vrcholné diela jeho života, skomponoval až po strate fyzického sluchu. Zjavne si jeho duša zachovala iný typ sluchu a naďalej sa vedel ponárať do hudby a tónov.

Vstupné: 5 €, študenti a dôchodcovia 3 €.

Miesto konania:
Nová Akropolis, Osadná 15, Bratislava
Informácie na:
Nová Akropolis, Osadná 15, Bratislava
02 / 54 43 43 12 (18-21hod.)
0904 / 403 791
mailto:info@akropolis.sk

15.10.2020 - 18:00 - Centrum Agathos,
Centrum Agathos,
BRATISLAVA
Osadná 15, 831 03 Bratislava

Mobil: 0904 / 403 791 Tel: 02 / 5443 4312 (17,30-21,30 hod.) email: info@akropolis.sk web: http://www.akropolis.sk Navštívte náš e-shop ATELIÉR MINERVA http://www.sashe.sk/AtelierMinerva

Vstupné: 5,- 3,- (študenti, dôchodcovia)
Tip na dnes

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články