Piatok, Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Detský deň zdravia - ZRUŠENÉ
Múzeá a výstavy, V Baníckom múzeu si pripomenú Svetový deň srdca

AKTUALIZOVANÉ:
S poľutovaním Vám musíme oznámiť, že zajtrajšie podujatie s názvom DETSKÝ DEŇ ZDRAVIA, ktoré sa malo konať od 9:00 v Zážitkovom centre SENTINEL, sa z dôvodov v súvislosti s pandémiou COVID-19 presúva na jar 2021.
Všetkým sa ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie.

Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, detašované pracovisko Rožňava v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave, kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja a Mestom Rožňava organizuje pri príležitosti Svetového dňa srdca Detský deň zdravia v Baníckom múzeu v Rožňave.

Podujatie zamerané na žiakov prvého stupňa základnej školy sa uskutoční v utorok 29. septembra 2020 od 9:00 v Zážitkovom centre Sentinel na Šafárikovej ul. 43.

Na mladých účastníkov čakajú rôzne edukačné hry a aktivity pripravované v záujme výchovy k zdraviu a ochrane životného prostredia. V rámci prebiehajúcich Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2020 zároveň absolvujú bezplatnú prehliadku Expozície prírody Slovenského krasu a priľahlých oblastí.
Svetový deň srdca si už od roku 2000 každoročne pripomíname 29. septembra. Je podporovaný Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), Svetovou federáciou pre zdravé srdce (WHF) a organizáciou UNESCO.

Výchova k zdravému životnému štýlu v sebe spája zdravú výživu, zdravý pohyb a vnútornú pohodu. Je zameraná na nadobúdanie základných pravidiel ochrany zdravia a na zabezpečovanie ich uplatňovania. Poznávanie samého seba a svojich potrieb, získavanie poznatkov o zdravom životnom štýle, podporu a rozvoj hodnôt a postojov zdravého spôsobu života, rozvoj spôsobilostí napomáhajúcich k samostatnému rozhodovaniu sa v rôznych situáciách, podporovanie ochrany svojho zdravia a zdravia iných.
Cieľom podujatia je získať nové poznatky o zdraví hravou formou prostredníctvom aktivít pre žiakov na prvom stupni ZŠ, zoradené podľa obsahu a zamerania do tematických okruhov: zdravá výživa, poznaj sám seba, čo škodí môjmu telu, zachráň kamaráta, separovanie odpadov.
Viac informácií o podujatiach Baníckeho múzea v Rožňave nájdete na stránke www.banmuz.sk.

Tešíme sa na vás!


29.09.2020 - 9:00 - Banícke múzeum v Rožňave - Zážitkové centrum SENTINEL
Banícke múzeum v Rožňave - Zážitkové centrum SENTINEL
Rožňava
Rožňava Šafárikova 43, 048 01 Rožňava
Tip na dnes

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články