Pondelok, Meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Dávid Baffi - Numeros Flecti
Múzeá a výstavy, Andrássyho obrazáreň predstaví tvorbu Dávida Baffiho

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo pre svojich návštevníkov sezónnu výstavu v Andrássyho obrazárni v Krásnohorskom Podhradí. Výstavu Dávida Baffiho – Numeros Flecti, otvorí vernisáž dňa 11. 7. 2020 o 17:00 hod. a verejnosti bude sprístupnená až do 13. 9. 2020.

Dávid Baffi je rodák z Krásnohorského Podhradia a jeho výstava bude obsahovať diela, ktoré tvoril približne od začiatku tohto roka. Okrem nich sa na výstave objaví aj niekoľko starších diel, pričom poukazujú na princíp jej názvu, ktorý v latinčine znamená „ohyb čísel“. Autor uvažuje o paradoxoch prijatia do tejto doby, hraniciach medzi videným a nevideným, o vizuálnom smogu či výzve strácajúceho sa pokoja a rovnováhy. Zaoberá sa tiež tzv. slepým vizuálom, ktorý sa nerodí z videného, ale predsa dokáže vizuálne žiť. Venuje sa hľadaniu vizuálnej formy takej podoby, ktorá sa nezameriava na nepriamy prepis, ale vychádza z rozmýšľania a vnímania toho „vnútorného“.

„Čísla majú podobu stálej konštanty myslenia. Práve preto som si vybral toto slovíčko, aby som lepšie upriamil princíp a vysvetli tzv. ohýbanie,“ vysvetlil autor Dávid Baffi.

Kurátormi výstavy budú Noro Lacko a Silvia L. Čúzyová. Viac informácií o ďalších výstavách a iných pripravovaných podujatiach nájdete na webstránke Baníckeho múzea v Rožňave, www.banmuz.sk.

Tešíme sa na Vás!11.07.-13.09.2020 - Vernisáž: 11.7.2020 o 17:00 - Banícke múzeum v Rožňave - Andrássyho obrazáreň
Banícke múzeum v Rožňave - Andrássyho obrazáreň
Rožňava
Lipová 22, 049 41 Krásnohorské Podhradie


Vstupné: 1 € 0,50 € vernisáž zdarma
Tip na dnes

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články