Streda, Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Madeline Vadkerty: Slovutný pán prezident (Listy Tisovi)
Literárne posedenie, autogramiáda, Diskusia s americkou autorkou žijúcou v Bratislave

Diskusia s americkou autorkou žijúcou v Bratislave Madeline Vadkerty a spoluautorom Jánom Púčekom o knihe Slovutný pán prezident (vyavateľstvo Absynt).
Moderuje Michal Hvorecký.
Hudobný hosť Mojše Band.
Ukážky číta Jana Oľhová.

Zúfalí ľudia píšu prezidentovi Tisovi. Žiadajú ho o pomoc. O záchranu života. A čo na to on? Američanka Madeline Vadkerty vypátrala v slovenských archívoch stovky osobných listov adresovaných prezidentovi, ktoré nám ponúkajú neznámy obraz holokaustu na Slovensku.

Madeline Vadkerty je Američanka žijúca v Bratislave. Pracuje ako manažérka v Nadácii Milana Šimečku, v Dokumentačnom stredisku holokaustu a spolupracuje aj s projektom Zabudnuté Slovensko. Jej poslaním je podporovať pamäť o holokauste, ľudské práva a demokratické inštitúcie. Je tiež aktívnou členkou Rady pre charitu v Medzinárodnom klube žien.

_________
Pravidelné podujatia Literárny klub u Zichyho organizuje OZ literarnyklub.sk v spolupráci so Staré Mesto - srdce Bratislavy v rámci projektu literarnyklub.sk.
Podujatia finančne podporili hlavný partner Fond na podporu umenia a partneri Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia mesta Bratislava, LITA, autorská spoločnosť a Rakúsky kultúrny fond.

24.08.2020 - 18:00 - Zichyho palác
Zichyho palác
BRATISLAVA
Ventúrska ul. 9
811 01 Bratislava

Tel: 02/5443 1681-2


Vstupné: 0,-

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články