Pondelok, Meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Farkaš číta Pankovčína
Literárne posedenie, autogramiáda, Premiéra seriálu audiopoviedok Marakéš (Šicke me naše) od Václava Pankovčína.

Premiéra seriálu audiopoviedok Marakéš (Šicke me naše) od Václava Pankovčína.
Číta: Boris Farkaš.
Hudobní hostia: Zuzana Homolová a Miloš Železňák.

Václav Pankovčín sa narodil 21. mája 1968 v Humennom na východnom Slovensku. Po absolvovaní strednej školy študoval v rokoch 1986 – 1990 žurnalistiku na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Bol redaktorom denníkov Smena, SME a Pravda a súčasne pôsobil ako pedagóg na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty UK. Zomrel mladý, tridsaťročný 18. januára 1999 v Bratislave.

Prvý zväzok súborného diela predčasne zosnulého talentovaného autora Václava Pankovčína obsahuje poviedky zo začiatku 90. rokov, ktoré mu vyšli v prvých dvoch knihách „Asi som neprišiel len tak“ a „Marakéš“. Sú doplnené o nové, doposiaľ nepublikované texty z pozostalosti. Knihu ilustroval Fero Guldan.

_________
Pravidelné podujatia "Literárny klub u Zichyho" organizuje OZ literarnyklub.sk v spolupráci so Staré Mesto - srdce Bratislavy v rámci projektu literarnyklub.sk.
Podujatie finančne podporili hlavný partner Fond na podporu umenia a partneri Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia mesta Bratislava, LITA, autorská spoločnosť a Rakúsky kultúrny fond.

17.08.2020 - 18:00 - Zichyho palác
Zichyho palác
BRATISLAVA
Ventúrska ul. 9
811 01 Bratislava

Tel: 02/5443 1681-2


Vstupné: 0,-
Tip na dnes

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články