Piatok, Meniny má Amália, zajtra Milota
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Po stopách pokladov Unesca na Gemeri - III. letný múzejný tábor pre deti vo veku od 6 do 10 rokov
Múzeá a výstavy, Múzejný tábor bude tento rok zameraný na poklady Unesca

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, aj tento rok pripravilo už v poradí tretí letný múzejný tábor pre deti vo veku od 6 do 10 rokov s názvom „Po stopách pokladov Unesca na Gemeri“.
Zámerom letného tábora je prezentácia prírodných a kultúrnych pamiatok UNESCO na území Gemera. Jeho hlavným cieľom je vhodným spôsobom vzdelávať a vzbudiť u najmladšej generácii záujem o poznanie prírodných pamiatok, jedinečných jaskýň a priepastí NP Slovenský kras, ktorý boli spolu s pamiatkami susedného Aggtelekského krasu zapísané v roku 1995 na zoznam UNESCO v roku 1995. V tomto roku si teda pripomíname 25. výročie tejto významnej udalosti. V tábore sa budú účastníci zaoberať aj témou modrotlače. „Na národnej úrovni bola modrotlač zapísaná do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska v roku 2015. Druhá najstaršia zachovaná modrotlač z územia Slovenska pochádza z roku 1784 z Dobšinej. Ďalším lákadlom bude fujara, hudobný nástroj a jeho hudba boli zapísané na zoznam UNESCO v roku 2005,“ informovala Gabriella Badin z Baníckeho múzea v Rožňave.
Aktivity tábora, ktorý múzejníci organizujú v dňoch 10.-14. 8. 2020, obohatia prehliadky stálych expozícií múzea, mobilné interaktívne tvorivé dielne k jednotlivým témam a aj náučná turistika v NP Slovenský kras.
„Keďže v druhom polroku tohto školského roka boli žiaci z dôvodu pandémie prevažne doma, snažíme sa spestriť im leto a uľahčiť situáciu ich rodičom. Organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja pripravili vyše 30 letných táborov. Počas prázdnin si prídu na svoje fanúšikovia astronómie, ľudových remesiel, milovníci kníh, aj tí, ktorí obľubujú turistiku. Nakoľko v rámci regiónu Gemer sa nachádza päť pamiatok zapísaných v zozname svetového dedičstva UNESCO, v letnom tábore v Baníckom múzeu sa o nich žiaci budú môcť dozvedieť viac,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
Bližšie informácie nájdete na webovej stránke múzea www.banmuz.sk. Do tábora je možné sa prihlásiť mailom na pedagog.galeria@banmuz.sk, prípadne telefonicky na čísle 0907 769 338. Cena tábora je 70 €/dieťa.
Tešíme sa na Vás!


10.08.-14.08.2020 - Galéria Baníckeho múzea v Rožňave
Galéria Baníckeho múzea v Rožňave
Rožňava
Námestie baníkov 25 048 01 Rožňava
058/732 30 41

www.banmuz.sk

Otváracie hodiny a vstupné: Pondelok - Piatok 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00 Vstupné: Dospelí/Žiaci, študenti, dôchodcovia, ZŤP 1,20 €/ 0,60 € Rodinná vstupenka (2+2): 2,50 €

Vstupné: 70 €/dieťa
Tip na dnes

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články