Sobota, Meniny má Soňa, zajtra Miroslav
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
SVETOVÝ DEŇ SPRIEVODCOV PRINESIE DO TRNAVY NOVÉ BEZPLATNÉ PREHLIADKY
Prednášky a semináre, Trnava si aj v tomto roku pripomenie Svetový deň sprievodcov. Príďte ho osláviť aj vy 23. februára s tými najpovolanejšími, ktorí vám priblížia rôzne zaujímavosti a menej známe fakty o Trnave.

Nadšenci histórie si počas februárovej nedele prídu na svoje. Certifikovaní sprievodcovia ich prevedú po najvyhľadávanejších turistických atrakciách. Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism totiž organizuje dve bezplatné komentované prehliadky Trnavy. Prvá sa začne o 14:00 h. a druhá o 16:00 h.

„Mnoho ľudí prechádza okolo najznámejších pamiatok a nepoznajú veľmi ich históriu. Toto je skvelá príležitosť, ako im ju priblížiť. Začiatok je vždy pred Mestskou vežou a v tomto roku sme si pripravili dve prehliadky – Stretnutie kráľov a Hradobný systém. Spoznávanie dominánt Trnavy so sprievodcami potrvá približne hodinu a pol a je to úplne zadarmo pre všetky vekové kategórie,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Svetová federácia asociácií turistických sprievodcov (WFTGA) vyhlásila v roku 1987 Medzinárodný deň turistických sprievodcov. Každý rok si ho pripomína aj Trnava spolu s ďalšími mestami na Slovensku i v zahraničí.

Trasy a témy prehliadok:

Stretnutie kráľov o 14:00 h.: Mestská veža, kostol sv. Jakuba, Bazilika sv. Mikuláša,

Hradobný systém o 16:00 h.: Mestská veža, Bernolákova brána, Sad A. Bernoláka, Dolná brána

Kedy: 23.2.2020 o 14.00 a 16.00 h

Kde: stretnutie účastníkov prehliadky na Trojičnom námestí pod Mestskou vežou pred TIC – Región Trnava, nahlásenie vopred nie je potrebné

Prehliadky sú organizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Stačí, ak prídete na miesto stretnutia v danom čase.


23.02.2020 - 14:00, 16:00 - Mestská veža

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články