Štvrtok, Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
AUTORSKÝ PROJEKT - SABUR
Divadlo, AUTORSKÝ PROJEKT - SABUR v Labe

1425 – počet dní, počas ktorých trvalo obliehanie Sarajeva v juhoslovanskej vojne na konci minulého storočia. Zatiaľ čo u nás sa zmena socialistického režimu začala „Nežnou“ a skončila priateľským rozchodom s Českom, v Juhoslávii sa slovanské bratské vzťahy naštrbili viac, ako by ktokoľvek očakával. Smrť Tita, ekonomické problémy a najmä silný nacionalizmus viedli nielen k rozpadu krajiny, ale aj k násiliu, etnickým čistkám a v konečnom dôsledku k vojne. Kto za to mohol a ako sa k tomu stavali krajiny západného sveta? Takmer nezodpovedateľná otázka, ktorej nejasná odpoveď ostáva v tamojších ľuďoch dodnes a ponecháva v nich trpkosť a pocit nespravodlivosti.

Našou snahou nie je ponúknuť odpoveď, ale pýtať sa. Ako sa to vôbec mohlo stať? Ako to miestni obyvatelia mohli zvládnuť? Aký to malo na nich dopad? Čo o tejto vojne vlastne vieme a chceme vedieť? A hlavne – čo môžeme urobiť preto, aby sa dejiny neopakovali na Balkáne či inde vo svete? Pri našom pátraní sa zameriavame na konkrétnu udalosť, na konkrétne mesto – Sarajevo, niekdajší symbol multietnickosti a pestrosti života. Niekdajšie olympijské mesto vo vojne plné hrdinských príbehov tých, ktorí si napriek ťažkej skúške chceli zachovať svoju hrdosť, ľudskosť a nádej.

Realizačný tím

Réžia: Matej Truban
Dramaturgia: Nikoleta Tužinská
Scéna: Anna Revická
Kostýmy: Terézia Kosová
Svetelný dizajn: Anna Revická
Produkcia: Eva Novotná
Kamera: Filip Figel
VFX: Majo Valovič
Zvuk: Maroš Olah
Strih: Vladimíra Vrbiňáková

Obsadenie

Peter Martinček, Polina Nikolaevskaya, Michal Spielmann, Natália Fašánková, Jakub Jablonský, Sarah Arató / Eva Moresová

Premiéra: 9. a 10. decembra 2019 o 19.hodine
Miesto: Štúdio Kaplnka, Ventúrska 3

28.01.2020 - 19:00 - Štúdio Kaplnka
Štúdio Kaplnka
BRATISLAVA
Ventúrska 3 81103 Bratislava
+421911318751

www.divadlolab.sk

Štúdio Kaplnka predstavuje obnovený hrací priestor, ktorý študenti využívali od roku 1998 do roku 2007 a divadelný život sa opäť doňho vrátil v roku 2016. Kaplnka predstavuje komorný priestor s variabilným hľadiskom. Kapacita sa pohybuje od 40 do 60 návštevníkov. Štúdio Kaplnka sídli spolu so Štúdiom Burkovňa v budove rektorátu Vysokej školy múzickým umení v Bratislave v historickej budove Academia Istropolitana na Ventúrskej 3.

Vstupné: 3,- 1,-
Tip na dnes

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články