Streda, Meniny má Ivan, zajtra Lujza
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Workshop plstenia
Kurzy a školenia, V jesennom období Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo zaujímavý workshop pre dospelých zameraný na spracovanie ovčej vlny.

Workshop plstenia

22. októbra 2019 16:00 - 18:30 hod.
Dom tradičnej kultúry Gemera
Rožňava, Betliarska 8

V jesennom období Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo zaujímavý workshop pre dospelých zameraný na spracovanie ovčej vlny. Ovčia vlna je tradičný materiál v našom regióne, ktorému patrí stále miesto pri výrobe odevných doplnkov a súčastí odevu. V poslednej dobe pociťujeme potrebu návratu k tradičným technikám, objavujeme zabudnuté remeslá, pričom plstenie je jednou z tých techník, ktorú naši predkovia používali v každodennom živote. Dnes sa k nej opäť vraciame v novej podobe, s vlnou rôznej kvality a hrúbky, s novou farebnosťou i postupmi. Plstiť sa dá suchým aj mokrým spôsobom, pod odborným vedením lektorky sa účastníci oboznámia so základmi týchto techník.
„Suché plstenie je spracovanie vlny pomocou špeciálnej plstiacej ihly.Vlnu pomocou nej tvarujeme do rôznych tvarov. Touto technikou je možné vytvoriť menšie veci ako náušnice, náhrdelníky, brošničky. Mokré plstenie je plstenie pomocou studenej a teplej mydlovej vody a tlaku. To využívame pri vytváraní odevných doplnkov – tašiek, kabeliek, klobúkov, šálikov, či bižutérie," informuje Eva Čabrová, lektorka Domu tradičnej kultúry Gemera.
Každý účastník sa na workshope naučí vyrobiť drobné plstené šperky - náušnice, brošne, náhrdelníky. a aj neskôr môže túto získanú zručnosť využiť.

Nakoľko počet účastníkov je limitovaný záväzné prihlášky očakávame do 21. októbra 2019. Účastnícky poplatok je 10,- €.


Info:
Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava
Eva Čabrová, 0917 419 259?, eva.cabrova@gos.sk
www.gos.sk, fb.me/gos.roznava


22.10.2019 - 16:00 - Gemerské osvetové stredisko
Gemerské osvetové stredisko
Rožňava
Betliarska 8
+421915884135

www.gos.sk

kultúrno-vzdelávacia inštitúcia, Dom tradičnej kultúry Gemera

Vstupné: 10,-
Tip na dnes

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články