Piatok, Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
NA MOTÍVY ROMÁNU WILLIAMA GOLDINGA: PÁN MÚCH
Divadlo, NA MOTÍVY ROMÁNU WILLIAMA GOLDINGA: PÁN MÚCH v Divadle Lab

Inscenácia Pán múch rozpráva alegorický príbeh o skupine chlapcov, ktorí sa na pustom ostrove pokúšajú fungovať podľa pravidiel demokracie. Ich spolužitie však vyústi do mocenského boja s katastrofálnymi následkami. Román pojednáva o kontroverzných témach ako sú individuálny prospech verzus všeobecné blaho, tyrania, fanatizmus a vrodený sklon ľudskej povahy k zlu.

Pán múch je románová prvotina nositeľa Nobelovej ceny Williama Goldinga. Stala sa literárnym fenoménom, ktorý oslovil množstvo čitateľov naprieč generáciami. Dá sa povedať, že tento román je akýmsi symbolom rozpadu demokratickej spoločnosti.

Na divadelné dosky Štúdia 1 ju v réžii a dramatizácii uvedie Peter Palík spolu so študentami 1. magisterského ročníka bábkoherectva.

Realizácia:
Autor: William Golding
Dramatizácia a pedagogická réžia: Peter Palik
Scéna, kostýmy a bábky: Radka Baňacká, Viktória Csányiová, Dominik M. Javor
Hudba: ZSZ Muchy
Produkcia: Petra Frankovská

Obsadenie:
Jana Bartošová, Mariana Bódyová, Tatiana Galambošová, Simoneta Hladká, Veronika Horňáková, Alžbeta Kamenská, ŠImon Peter Králik, Veronika Karolína Peštová, Tara Ružbašánová, Barbora Šoganová, Veronika Trungelová

Premiéra: 17. 4. 2019 o 19. hodine
Miesto: Štúdio 1 (scéna Divadla Lab), Zochova 1

27.09.2019 - 19:00 - Štúdio 1
Štúdio 1
BRATISLAVA
Zochova 1 811 01, Bratislava
+421911318751

www.divadlolab.sk

Štúdio 1 je divadelným priestorom v budove Starého rozhlasu dnes Hudobnej a tanečnej fakulty VŠMU na Zochovej ulici 1 . V jeho priestoroch sa prezentujú študenti Katedry bábkarskej tvorby. Štúdio 1 je Black Box a jeho kapacita je 25 až 40 miest.

Vstupné: 1,- 3,-

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články