Piatok, Meniny má Nataša, zajtra Bohdana
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
ANIMOsCool 2019
Ostatné, Letná škola animovaného filmu, 6. ročník 12. - 16. augusta 2019 v Dome tradičnej kultúry Gemera, Betliarska 8, Rožňava

ANIMOsCool - tvoríme oceňované filmy
Letná škola animovaného filmu, 6. ročník
12. - 16. augusta 2019 v Dome tradičnej kultúry Gemera, Betliarska 8, Rožňava

Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo v termíne 12. až 16. augusta 2019 (pondelok – piatok) 6. ročník letnej filmovej školy. Pod vedením skúsených lektorov si účastníci dielne pozrú ukážky významných animovaných filmov, naučia sa pripraviť scenár, vyskúšajú si rôzne techniky animácie – plôškovú, kreslenú, plastelínovú, kriedovú a vytvoria animovaný film.
„Hlavným lektorom je už osvedčený výtvarník a pedagóg Ivan Čepek z Košíc, ktorý k animovanej tvorbe vedie v záujmových umeleckých krúžkoch deti a mládež,“ uvádza riaditeľka GOS Helena Novotná a pokračuje, „pod jeho vedením sa deťom darí vytvárať spoločne animované filmy, ktoré získavajú priaznivé ohlasy divákov a ocenenia odbornej poroty na celoštátnej filmárskej súťaži CINEAMA od čestných uznaní až po miesta na prvých, či druhých priečkach.
„Zaujímavou možnosťou je naučiť sa v tejto neformálnej a kreatívnej prázdninovej škole úpravu obrázkov v grafickom editore, nahrávanie ruchov, montáž filmu. Zábavnou a hravou formou už za týždeň vznikne spoločným úsilím všetkých účastníkov krátky animovaný film, ktorý uvedieme v premiére v piatok 16. augusta 2019 v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava)," dodáva autorka projektu Anežka Kleinová.
ANIMOsCool je súčasťou projektu na podporu kultúrno-osvetovej činnosti. Projekt z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.
Projekt je určený pre tvorivých záujemcov všetkých vekových kategórií (od 10 rokov), konať sa bude v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) denne od 8.00 do 16.00 hod. formou denného tábora.
Poplatok: 50 € (v cene je školné, materiál, obed a pitný režim)
Počet účastníkov je limitovaný! Termín na prihlásenie a uhradenie poplatku: do 7. 8. 2019
Prihlášky a info:
Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava
Anežka Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431
www.gos.sk


12.08.-16.08.2019 - 8:00 - Gemerské osvetové stredisko
Gemerské osvetové stredisko
Rožňava
Betliarska 8
+421915884135

www.gos.sk

kultúrno-vzdelávacia inštitúcia, Dom tradičnej kultúry Gemera

Vstupné: 50,-
Tip na dnes

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články