Piatok, Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Čechomor - Proměny
Koncert, mimoriadny

Jeden z najznámejších projektov českej kapely Čechomor, slávne Proměny, po prvýkrát v Košiciach so Štátnou filharmóniou Košice.

Projekt Proměny prepája originálne poňaté ľudové piesne so zvukom a farbami orchestra v nadčasových aranžmánoch punkového muzikanta Jaza Colemana. V roku 2001 získal Čechomor za album Proměny množstvo ocenení, napríklad tri hlavné ceny Anděl (Skupina roka, Album roka a Skladba roka) a ďalšie.

Proměny môžu fanúšikovia poznať aj z fiktívneho dokumentu, dnes už kultového českého filmu Rok Ďábla od Petra Zelenkyu kde skupina Čechomor účinkuje. Počas koncertu v pražskom Rudolfině, kde Proměny zazneli vôbec po prvý krát, padla prvá klapka filmu.

Na koncerte účinkuje aj hosťujúca speváčka Martina Pártlová, ktorá si s kapelou zaspievala okrem iného aj na najnovšom albume Nadechnutí, z ktorého počas koncertu niekoľko piesní. Ich aranžmány vytvoril poľský dirigent dirigent Adam Sztaba.

"Spolupráce s dirigentem Adamem Sztaboubyla naprosto úžasná. V minulém roce jsme si ho pozvali, aby s námi v Čechách zahrál několik koncertů Proměn. Byl z návrhu tak nadšený, že se nás zeptal, jestli by Proměny mohl obohatit o pár písní a my samozřejmě souhlasili. Fanoušci se mohou těšit například na píseň Mamko nedávej mě, která s orchestrem dostala úplně nový rozměr.“ hovorí huslista a spevák, Karel Holas"Nejradši mám na Proměnách, že můžeme pokaždé spolupracovat s jinou filharmonií a jiným dirigentem. Každý orchestr má totiž svůj osobitý styl, který skladby Proměn obohatí, proto už se do Košic velice těším", dodává gitarista a spevák František Černý.04.09.2019 - 19:00 - Štátna filharmónia Košice, Dom umenia
Štátna filharmónia Košice, Dom umenia
KOŠICE
Moyzesova 66
sfk(at)sfk.sk

http://www.sfk.sk/

Štátna filharmónia Košice (ŠfK) bola založená v roku 1968 ako druhý profesionálny symfonický orchester koncertného typu na Slovensku. Prvý koncert novovzniknutého telesa sa uskutočnil v apríli 1969 pod vedením vtedajšieho šéfdirigenta Bystríka Režuchu. V krátkom čase ŠfK dosiahla uznanie odborníkov i verejnosti a stala sa jedným z popredných reprezentantov slovenského interpretačného umenia doma i v zahraničí. V súčasnosti má orchester takmer 90 profesionálnych hudobníkov. Štátna filharmónia Košice je ako jediný orchester na Slovensku hlavným organizátorom dvoch medzinárodných festivalov - Košickej hudobnej jari a Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola.

Vstupné: 30,- 25,-

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články