Piatok, Meniny má Kristián, zajtra Vendelín
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Netradičná hodina literatúry s Krisztinou Tóth
Literárne posedenie, autogramiáda, Podujatie sa uskutoční v rámci sérií podujatí s názvom „Do knižnice nielen pre vedomosti!“.

Netradičná hodina literatúry s Krisztinou Tóth

V rámci série podujatí Hradného múzea vo Fiľakove s názvom „Do knižnice nielen pre vedomosti!“, určenej pre deti a mládež, sa študenti miestnych škôl budú mať tentokrát možnosť stretnúť s jednou z najznámejších a najčítanejších súčasných maďarských autoriek, Krisztinou Tóth. Na netradičnej hodine literatúry sa môžu oboznámiť s tvorbou, ambíciami a zvečnenými príbehmi spisovateľky. V rámci detskej literatúry tematicky nevšedne zamerané a humorné diela, ktoré s ľahkosťou spracúvajú háklivé témy, sa stali medzi mladými čitateľmi mimoriadne populárnymi, počnúc od škôlkarov až po násťročných. V jej knihách nájdeme realisticky a precízne opísané príbehy, ponímania a udalosti každodenného života dnešnej doby. Autorkine diela pre najmenších pomáhajú deťom hravou formou zvládnuť ich dennodenné úlohy. Zatiaľ vydala desať básnických a šesť prozaických zbierok. Jej romány a novely boli preložené do viacerých európskych jazykov. Spisovateľka, poetka a umelecká prekladateľka sa okrem iných činností venuje aj prekladu francúzskej poézie a vyučuje kreatívne písanie.

Literárne stretnutie sa uskutoční 1. decembra 2017, v piatok od 11:30 hod., v aule fiľakovského gymnázia. Besedu bude viesť Attila Endrődi-Mike, fiľakovskí štipendista Programu Sándora Petőfiho. Podujatie zaháji recitácia študentov Gymnázia Fiľakovo. Netradičnú hodinu literatúry s Krisztinou Tóth z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.01.12.2017 - 11:30 hod. - Fiľakovo
Fiľakovo
Fiľakovo

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články