Utorok, Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Prezentácia publikácie Dodo Gombár: Šesť konárov stromu
Literárne posedenie, autogramiáda, Divadelný ústav vydal prvý knižný výber divadelných hier Doda Gombára. Prezentácia publikácie sa uskutoční 22. novembra 2017 o 17.00 hod. v Divadle ASTORKA Korzo´90.

Oceňovaný autor divadelných hier, činoherný i muzikálový režisér na popredných profesionálnych slovenských, českých i európskych divadelných scénach, dramaturg a scenárista Dodo Gombár je všestranný divadelník, ktorý sa už podpísal pod vyše osemdesiat réžií. Je absolventom bratislavskej VŠMU v odbore divadelná réžia a v súčasnosti umeleckým šéfom pražského Švandovho divadla na Smíchove.
Šesť konárov stromu je prvé knižné uvedenie jeho dramatickej tvorby. Výber obsahuje šesť textov – Hugo Karas (1999), Medzi nebom a ženou (2002), Peniaze (2015), Tretí vek (2002), Bez Boha dom (2008) a Advent (2011). Štúdiu o autorovi napísal český dramaturg a pedagóg Miroslav Plešák, ktorý Gombárovu tvorbu osobne predstaví aj počas prezentácie knihy. Jej dizajn navrhla Nora Nosterská. V ukážkach z divadelných hier Doda Gombára účinkujú členovia Divadla ASTORKA Korzo ´90. Moderuje Lucia Hurajová.
Prezentácia publikácie sa uskutoční 22. novembra 2017 o 17.00 hod. v Divadle ASTORKA Korzo ´90 – Trezore. Vstup je cez služobný vchod divadla na Nedbalovej ulici.


22.11.2017 - Divadelný ústav
Divadelný ústav
BRATISLAVA
Jakubovo nám. 12
813 57 Bratislava


http://www.theatre.sk

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články