Pondelok, Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
UPRISING WINTER EDTION 2017
Festival, BRATISLAVA, 02.12.2017

Sobota 2.decembra bude v Bratislave patriť Uprisingu. Zimná edícia obľúbeného festivalu prinesie na pódium Ateliéru Babylon unikátny priateľský súboj medzi reggae a hip-hopom. Prvou ohlásenou hviezdou boli švédske legendy Looptroop Rockers, ktorí sa na Slovensku ukážu pri príležitosti svojho 25. výročia na scéne. Svoju účasť na Uprising Winter Edition 2017 potvrdila aj Sara Lugo, mladá očarujúca diva európskej reggae scény. Na Slovensku sa po prvý raz predstavila v roku 2015 a domácemu publiku okamžite učarovala. Sme zvedaví, čo nám so svojou kapelou predvedie tentokrát.

Sara Lugo, šarmantná rodáčka z Mníchova s portorikánskymi koreňmi sa do výslnia dostala v roku 2012, kedy sa objavila na populárnom Reggaeville Riddime v kolaborácii s Kabaka Pyramid so singlom "High and Windy". Dva roky na to prišla ešte s chytľavejšou a úspešnejšou, "Really Like You", na ktorej hosťuje Protoje a dnes má skladba celkovo už vyše 10 miliónov zhliadnutí na youtube. Obidve skladby sa následne po boku ďalších desiatich trackov objavili na jej druhom albume Hit Me With Music. Vydával jej ho uznávaný label Oneness Records, a priniesol jej očakávaný úspech na scéne. S piesňami ako "Play With Fire", "I Wish" či "Dubbing Is A Must" sa nadobro stala miláčikom reggae fanúšikov po celom svete. V jej repertoári nájdeme okrem reggae aj prvky soulu, popu či jazzu, a medzi ostatnými spoluprácami jej nechýbajú ani mená ako Jahcoustix, Naptali, Jah9, Lutan Fyah, Cali P či Ras Muhamad. Všetky spolupráce zhmotnila v roku 2016 na albume Sara Lugo & Friends a tento rok už stihla priniesť remix EP "Really Like You" a remixový album Swing Ting, kde spoločne s kapelou Jazzrausch Bigband prerobila svoje najväčšie hity do lahodných tónov swingu a jazzu. Jej vystúpenie vrelo odporúčame!
Fanúšikovia reggae a hip-hopu sa okrem kvalitných zahraničných headlinerov môžu tešiť aj na vystúpenia domácich umelcov. Svoje energické shows predvedú GR Team (Gramo Rokkaz) v zložení Decko, Danosť, Tono S. a DJ Llkama, ďalej Haf & Beyuz spoločne so Zetuzetou, Pokyman & Lukie Fwd feat. DJ Simple Sample, s novým albumom Cocoman aka Adam Lanči z Čiech a spoza djského pultu Selekta Gunfingah.

 

Lineup:
- LOOPTROOP ROCKERS (SWE) 
- SARA LUGO (FR)
- COCOMAN
- POKYMAN & LUKIE FWD
- GR TEAM
- HAF & BEYUZ
- SELEKTA GUNFINGAH

 

Vstupenky zakúpite na TICKETPORTAL.sk02.12.2017 - 20:00 - Ateliér Babylon
Ateliér Babylon
BRATISLAVA


Vstupné: od 17.00€

 

NÁŠ TIP

 

Partneri

 

Najnovšie články