Piatok, Meniny má Sidónia, zajtra Ján
Neznámy užívateľ  | Prihlásenie | Registrácia
xxx
Logo
Typ podujatia:   Mesto:   Dátum od:   Dátum do:   Èas od:    
         
Hra ako cesta poznania - Intenzívny týždeň jogy
Ostatné, Intenzívny týždeň jogy. Joga je nástrojom, ktorý umožňuje prehlbovať vnímanie. Učí nás chápať súvislosti, ktorými si prechádzame, a ich pôvod. Tým do nás vnáša svetlo, čiže vysvetlenie. Svetlo a jeho oheň spaľuje nečistoty a vedie nás vpred. Joga je cesta

Čo zažijeme počas týždňa:
? Pravidelné cvičenie hathajogycvicenie
Ranné cvičenie nás dynamizuje, povzbudzuje a zároveň ladí na nový deň. Predstavíme si tradičný štýl cvičenia ásan – telesných pozícií, pri ktorom pozorujeme prúdenie energií a aktiváciu určitých úrovňí našej bytosti a následne si uvedomíme účinky v podobe vznešených stavov a kryštalických emócií. Je to spôsob, ako sa naučiť byť vnímavý a citlivý na vnútorné vnemy a rozširovať vedomie.

Cvičenie si zopakujeme aj navečer pre vnútorný vzostup energii a vycibrenie.

? Tématické meditácie
V priebehu celého týždňa budeme prehlbovať schopnosť sa sústrediť do seba a s pokojnou mysľou uskutočňovať intenzívne a hlboké sebavnímanie. Taktiež program doplníme o meditácie – ukážky stavov, ktoré nám pomôžu pochopiť preberané témy nie logicky, ale intuitívne.

? Poznávanie hrou
Obdržíme recept pre život ako veľkolepú hru poznania.
? Tajomná sila. Keď veci berieme stereotypne, nastáva rutina a nuda. Keď v nich odhaľujeme čaro, čiže mágiu, oslní nás úžas nového objavu.
? Kreativita. Tvorivá energia je nekonečná a prináša nám netušené možnosti. Spontánnosť, hravosť, geniálne nápady a umenie sa vyjadriť.
? Odvaha. Hrdina je odvážny a hľadá dobrodružstvo, romantiku a nevšednosť. Čo je to vlastne dobrodružstvo? ??
? Detská úprimnosť. Dieťa neustále spoznáva nové veci. S údivom a radosťou. Je zvedavé a pôsobí čistým dojmom.

? Ponoríme sa do seba
? Keď sa človek spoznáva, približuje sa k svojmu podvedomiu, teda i ku svojim tieňom, ktoré sa postupne vyplavujú. Je to princíp terapie, liečenie. Oslobodzujeme sa od nepriaznivých predsudkov a myšlienok a tým sa zbavíme aj nevhodných, zlých a škodlivých energií, ktoré ovplyvňujú naše zdravie a psychický stav. Je to jeden z prvých krokov, ktorý je dôležitý pre nasledujúcí rozlet.

? Vnútornou premenou a kompletným prečistením máme možnosť vnímať vyšiu nádhernú skutočnosť. Vychutnávať si bezdôvodnú radosť, spokojnosť a dokonalé šťastie, ktoré sa stále viac rozširujú až pôsobia dlhodobo a trvalo. Máme pred sebou cestu, kde môžeme zažívať významné stavy samadhi čiže božské opojenie.

Intenzívnu prax prepojíme s potrebným odpočinkom a zábavou.
Viac na http://www.joga-ezoterika.sk/hra_cesta_poznania/

08.07.-15.07.2017 - Mandira joga centrum
Mandira joga centrum
BRATISLAVA
Košická 43/e 821 08 Bratislava
isolda@joga-ezoterika.sk
Tip na dnes
Najnovšie články